Kultura

Polony i Gogolewski nagrodzeni na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 21:05
Anna Polony i Ignacy Gogolewski odebrali w Sopocie Wielką Nagrodę Festiwalu Dwa Teatry 2013. Laureaci odebrali wyróżnienia podczas gali, która trwa na scenie ustawionej naprzeciwko sopockiego molo.
Audio
  • Festiwal Dwa Teatry. Mówi Anna Polony (źr. IAR Bartosz Panek)
  • Festiwal Dwa Teatry. Mówi Ignacy Gogolewski (źr. IAR Bartosz Panek)
Fragment plakatu Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2013
Fragment plakatu Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2013Foto: mat. prasowe

Anna Polony rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem na początku lat 60-tych, czyli u progu kariery scenicznej. Wykreowała również ponad 60 ról w Teatrze Telewizji. Na małym ekranie debiutowała w roku 1967 w spektaklu Konrada Swinarskiego "Woyzeck" (Wojcek).

Drugi z tegorocznych laureatów, Ignacy Gogolewski, gra i reżyseruje w Teatrze Telewizji od ponad pół wieku. Nadal występuje w słuchowiskach, chętnie interpretuje w radiu poezję polskich klasyków.

Kolejne nagrody zostaną rozdane w Sopocie w poniedziałek wieczorem. Wtedy poznamy nazwiska twórców najlepszych słuchowisk i spektakli telewizyjnych minionego roku.

Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej przyznawana jest od 2006 roku. Dotychczasowymi laureatami tej prestiżowej nagrody byli: Gustaw Holoubek, Danuta Szaflarska, Wiesław Michnikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Jerzy Trela, Anna Seniuk i Jerzy Stuhr.

 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zwycięska "Somosierra" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 18:00
W sobotni wieczór radiowa Dwójka przypomni słuchowisko nagrodzone Grand Prix XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2011".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto sztuki w Sopocie. Ruszył Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:57
Trzy dni potrwa święto teatru radiowego i telewizyjnego w Sopocie. W tegorocznym konkursie udział bierze 17 słuchowisk i 15 spektakli telewizyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pani Dulska, czyli frekwencyjny hit na "Dwóch Teatrach"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 15:30
Spektakl Teatru Telewizji "Moralność Pani Dulskiej” będzie pokazany w ostatnim dniu festiwalu "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nic nie pozwala aktorowi tak się zmienić jak Teatr Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 19:07
W Sopocie rozpoczął się XIII Festiwal "Dwa Teatry". Jednym z uczestników imprezy jest aktorka Teatru Narodowego Ewa Konstancja Bułhak, znana również doskonale z Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.
rozwiń zwiń