Kultura

Paul McCartney w Polsce! Zagra na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 10:33
To już pewne. Legenda muzyki Paul McCartney, wystąpi 22 czerwca w Warszawie. Informację o koncercie na Stadionie Narodowym potwierdził na Facebooku.
Koncert Paula McCartney z okazji jubileuszu Królowej Elżbiety II
Koncert Paula McCartney z okazji jubileuszu Królowej Elżbiety IIFoto: PAP/EPA/TOBIAS HASE

Eks-Beatles zawita do naszego kraju w ramach światowej trasy "Out there!". Paul McCartney ma na niej wykonywać największe swoje solowe przeboje, ale także hity zespołów Wing i oczywiście The Beatles.

Prawdopodobnie będą też nowe utwory z płyty, nad którą obecnie artysta pracuje. Fani muszą być przygotowani na trzygodzinne show.


Najtańsze bilety na ten koncert mają kosztować 242 złote, najdroższe - 1100. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w piątek 22 marca.

Paul McCartney jest najważniejszym żyjącym kompozytorem i wykonawcą muzyki pop, najbogatszym gwiazdorem – z majątkiem szacowanym na blisko 700 milionów funtów. Bez niego nie byłoby The Beatles, gdzie śpiewał i grał na kilku instrumentach. W badaniu Creators Synectics został uznany za jednego ze stu żyjących geniuszy. Jest też wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako muzyk i kompozytor, który otrzymał najwięcej złotych płyt i sprzedał najwięcej albumów w historii.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Do tej pory Polskę odwiedził tylko jeden z dawnych Beatlesów. Perkusista Ringo Starr  w 2011 roku  wystąpił w Warszawie.

IAR, tj

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Wielki koncert w Londynie. Dla Elżbiety II

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 07:04
Około 10 tys. osób na żywo, 250 tys. na telebimach, a ponad milion w telewizji, wysłuchało koncertu przed przed Pałacem Buckingham z okazji diamentowego jubileuszu brytyjskiej monarchini.
rozwiń zwiń