X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Krok po kroku z Trójką. Sopot", czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 13:40
- Ta płyta to nie jest zwykły przewodnik. Nie przedstawia bowiem faktów związanych z Sopotem, ale opowieści o mieście. Wybraliśmy kilkanaście miejsc w Sopocie, o których opowiadają osoby związane z nimi. To historie często bardzo osobiste - mówi Joanna Mielewczyk, współautorka audiobooka "Krok po kroku z Trójką. Sopot”.
Audio
  • "Krok po kroku z Trójką. Sopot”, czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Autorzy audiobooka Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke w Sopocie
Autorzy audiobooka Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke w SopocieFoto: Polskie Radio

- Naszym planem był brak planu. Chcieliśmy zrobić przewodnik, z którym można spacerować po mieście. Audiobook "Krok po kroku z Trójką. Sopot” jak rasowy przewodnik zawiera mapę, zdjęcia, ale jednocześnie ma formę słuchowiska - dodaje Krystian Hanke, drugi z autorów wydawnictwa. Dzięki temu, co podkreśla Joanna Mielewczyk, przewodnikiem będzie można się cieszyć także w zaciszu domowym.
Czym miasto urzekło dziennikarzy Trójki? - Sopot jest niezwykłym miejscem, pełnym niezwykłych ludzi. Do Sopotu przyjeżdżają osoby, które chcą się bawić do białego rana i ci, którzy szukają ciszy. To miasto godzi ogień z wodą. Na tym, według mnie, polega niezwykłość tego miasta - ocenia Krystian Hanke.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>
Jak przyznają autorzy, nie do wszystkich miejsc opisanych w przewodniku można swobodnie wejść. Każdy jednak będzie się mógł im przyjrzeć z zewnątrz, nawet bardzo dokładnie.
Niestety, nie wszystkie opowieści zmieściły się na płycie. - Wiemy, że znajdą się niezadowoleni, że nie byliśmy we wszystkich miejscach, ale po prostu zostawiamy Państwu radość odkrywania Sopotu - mówili goście porannej audycji "Zapraszamy do Trójki".

Dźwięki, które nie znalazły się na płycie, zaprezentujemy na antenie Trójki. Będzie ich można posłuchać w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki” w dniach 22-24 kwietnia (godz. 7.40). Audiobook  "Krok po kroku z Trójką. Sopot" trafi na sklepowe półki na początku maja.
Audiobook nie jest pierwszym spotkaniem Trójki z Sopotem. W zeszłym roku u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w Sopocie został otwarty plac Radiowej Trójki. Tam także pojawiła się specjalna budka telefoniczna. Natomiast w kawiarni Zaścianek, przy ul. Haffnera 3 (tuż przy placu) można napić się kawy, herbaty, czekolady, a nawet zjeść coś słodkiego, polecanego przez naszych dziennikarzy.

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!>>>

Więcej na temat przewodnika usłyszeć można w nagraniu rozmowy, którą z autorami audiobooka przeprowadził Marcin Łukawski. Zapraszamy.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(gs, ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Trójkowa ławeczka zagra nową bajkę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 10:25
Multimedialna ławeczka w Alei Radiowej Trójki odtwarza siadającym na niej dzieciom najpiękniejsze bajki czytane przez dziennikarzy Trójki. Od najbliższego poniedziałku usłyszeć będzie można "Jasia i Małgosię". Premiera bajki na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grająca ławeczka Trójki w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:24
- Jeśli Państwo będą w Warszawie, zapraszam do Alei Radiowej Trójki, a jeśli będą Państwo w Gdyni, zapraszam w okolice Infoboxu - mówił Piotr Baron tuż po odsłonięciu grającej ławeczki Trójki w Gdyni. Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:14
U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino otwarty został plac Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał mistrz słowa i humoru - Wojciech Młynarski. W mieście przybyło sporo Trójkowych akcentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń