Kultura

Urszula Grabowska zaprasza na "Wspomnienie lata"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 08:00
- Ten film w ludziach zostaje, jest ważny i porusza dość intymne struny. Wiem to po kontakcie z publicznością, która już go działa na pokazach przedpremierowych - mówiła w Trójce aktorka Urszula Grabowska.
Audio
  • Tarnowska Nagroda Filmowa i inne aktualności kinowe (Trójkowo, filmowo/ Trójka)

Akcja filmu "Wspomnienie lata" rozgrywa się pod koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność rodziców zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować…

- To bardzo intrygujący i frapujący materiał. Skala emocjonalna w tej roli jest bardzo duża. Praca była bardzo wymagająca i pozwoliła mi się rozwinąć - opowiadała w Trójce grająca w filmie rolę matki Urszula Grabowska.

Film pokazywany jest przedpremierowo na 31. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy więcej także m.in. o samym festiwalu.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Urszula Grabowska (aktorka), Michał Rosa (reżyser), Marcin Koszałka (reżyser), Anna Grygiel (dyrektor festiwalu tarnowska Nagroda Filmowa), Marta Minorowicz (autorka filmu "Zud"), Jakub Duszyński (Gutek Film), Bartosz Kruhlik (autor filmu "Adaptacja")
Data emisji: 23.04.2017
Godzina emisji: 20.07

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Świt" - niezwykły film, który przemawia obrazami

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 14:00
- Dla mnie ten film był niezwykły, bo nie miał scenariusza. Reżyserka, zapraszając mnie do współpracy, pokazała mi piękną książkę, w której były narysowane bardzo skomplikowane ujęcia - opowiadał operator Wojciech Staroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Kruhlik: lubię stawiać bohatera pod ścianą

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 17:10
Bartosz Kruhlik, zdobywca Grand Prix Festiwalu "Łodzią po Wiśle" za film "Adaptacja", przyznaje, że na początku nie miał pomysłu, o czym nakręci swój film dyplomowy.
rozwiń zwiń