Kultura

"Droga do Rzymu" - czeski film, czeski humor

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:33
Chciał być pilotem myśliwca bojowego, a skończył na reżyserii w Pradze. W kinie i w życiu interesują go głównie dziewczyny. Tomasz Mielnik z humorem, jak z czeskiego kina, opowiada w "Trójkowo, filmowo" o swoim debiutanckim pełnometrażowym filmie "Droga do Rzymu".
Audio
  • W "Trójkowo , filmowo" rozmowa z Tomaszem Mielnikiem, autorem komedii "Droga do Rzymu" (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Kadr z filmu Droga do Rzymu Tomasza Mielnika
Kadr z filmu "Droga do Rzymu" Tomasza MielnikaFoto: youtube.pl/PISF

- Moja reżyseria jest taka, że ja właściwie nic nie robię na planie, bo operator wszystko zaświeci, aktor zagra, producent wszystko przygotuje. Ja po prostu czasem coś popiję, pogadam z aktorkami albo bujam się na krześle - mówi Tomasz Mielnik, gość "Trójkowo, filmowo". Reżyser opowiada m.in. o swoich inspiracjach filmowych, o koczowaniu przed domem Jana Englerta i Zbigniewa Zamachowskiego w celu nakłonienia ich do współpracy. Trudno odgadnąć, ile prawdy i powagi jest w tym, co Mielnik mówi. Jego zdaniem, wszystko było na serio. Czy na pewno?

W audycji zapowiadamy także 36. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Z tej okazji Ryszard Jaźwiński rozmawia z autorami filmów w konkursie krótkiego metrażu - Urszulą Morgą, Maciejem Millerem, Grzegorzem Mołdą oraz Aleksandrą Terpińską. Warto wspomnieć, że na festiwalu zobaczymy finalistów Talentów Trójki.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Tomasz Mielnik (autor filmu "Droga do Rzymu"), Urszula Morga (autorka filmu "Mleko"), Maciej Miller (autor filmu "Między nami"), Grzegorz Mołda (autor filmu "Koniec widzenia"), Aleksandra Terpińska (autorka filmu "Najpiękniejsze fajerwerki ever"), Zofia Kowalewska (laureatka Talentów Trójki w kategorii Film, autorka filmu "Więzi")
Data emisji: 18.06.2017
Godzina emisji: 20.07

czaj/ei


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Filmowe talenty w Trójce, czyli młode twarze polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 11:40
W studiu "Trójkowo, filmowo" gościmy finalistki konkursu Talenty Trójki – Zofię Kowalewską i Emi Buchwald. To młode polskie reżyserki, o których jeszcze nie raz usłyszą wielbiciele kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycja dla wielbicieli włoskiej klasyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 15:32
W najnowszym odcinku cyklu "Fajny film" Ryszard Jaźwiński poleca film "Słodkich snów", którego reżyserem jest Marco Bellocchio. Ta premiera ma szansę zachwycić wszystkich miłośników południowego kina.
rozwiń zwiń