Kultura

Kto został tegorocznym Księciem Łgarzy?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 14:12
Tym razem w "Akademii rozrywki" poza skeczami, monologami i piosenkami zaprzyjaźnionych z Trójką artystów, wysłuchaliśmy relacji z koncertu finałowego 35. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, któremu Program Trzeci Polskiego Radia patronuje od lat.
Audio
  • Nagrody 35. Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni rozdane (Akademia rozrywki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fer Gregory

Władysław Sikora PAP 1200.jpg
Fenomen Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego

W tym roku pierwszy raz wręczono tam statuetkę "Szczupłego Andrzeja", upamiętniającą wieloletniego kierownika Trójkowej redakcji rozrywki – Andrzeja Zakrzewskiego.

– Ta statuetka to dla mnie zaszczyt z wielu powodów. Nową formą nagrody jest jednocześnie upamiętnienie legendy Trójki. To dla zwycięzcy coś niesamowitego – mówił Grzegorz Dolniak, laureat "Szczupłego Andrzeja". 

W audycji nie zabrakło również "uroczystego uzupełnienia werdyktu" z udziałem Księcia Łgarzy 2018 – Macieja Gardziejewskiego. Wysłuchaliśmy też tekstu jego autorstwa, którym zwyciężył w konkursie na tekst satyryczny, a przeczytał go Krzysztof Tyniec.

– Mam taką receptę i wiem, że działa. Należy napisać, wysłać i zapomnieć. Ten ostatni punkt jest najważniejszy. Kiedy się nic nie wygra, to się o tym nie pamięta. Jeżeli się wygra, wtedy jest piękna niespodzianka – mówił Maciej Gardziejewski.

W drugiej części audycji w studiu pojawili się Joanna Kołaczkowska i Ryszard Leoszewski, aby opowiedzieć o najnowszej płycie Sklepu z Ptasimi Piórami oraz piosence, którą wykonują tam w duecie. Można odnaleźć ją w zestawie do głosowania Listy Przebojów Programu.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: 
Natalia Grzeszczyk
Goście:
 Joanna Kołaczkowska ( aktorka i autorka tekstów kabaretowych) Ryszard Leoszewski (muzyk), Maciej Gardziejewski (satyryk)
Data audycji:
 18.05.2018
Godzina emisji: 13.16

kw/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zaczarowane piosenki Anny Dymnej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:05
Z aktorką i działaczką społeczną, która przyjęła zaproszenie do studia Trójki, rozmawialiśmy o 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praca nad książkami o Wojciechu Młynarskim była przygodą"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 14:00
Gościem audycji był Michał Nalewski, redaktor opiekujący się wydaniami książek "Młynarski – rozmowy" i tomiku "W Polskę idziemy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miał dar mówienia". Wspomnienie Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:00
19 kwietnia minęła 30. rocznica śmierci wybitnego artysty, który był związany z Polskim Radiem przez większość swojego życia. Jonasza Koftę wspominali w "Akademii rozrywki" przyjaciele, zaprezentowaliśmy jego utwory i archiwalne nagrania.
rozwiń zwiń