X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Smutny film o miłości i łapaniu życia

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 11:00
Anecie Kopacz udało się nakręcić film o Joannie Sałydze, autorce bloga "Chustka", o jej życiu, rodzinie, radości w życiu, ale też o bólu, strachu i odchodzeniu. Dziś możesz pomóc w powstawaniu tego obrazu.
Audio
  • Aneta Kopacz opowiada o realizacji filmu o Chustce

- Mój film dotyczy Joanny Sałygi, jej rodziny i ich wspólnego czasu. Joanna odeszła 29 października - mówi Aneta Kopacz, reżyserka, reportażystka, scenarzystka, dokumentalistka. - Kręciłam film o życiu, o łapaniu chwil, o radości w tym życiu. Ale też o bólu, strachu, odchodzeniu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kręcę film o ostatnim czasie tej rodziny, wspólnym czasie - dodaje.

Sałyga była kobietą wymykającą się wszelkim statystykom. 3 lata temu powiedziano jej, że odejdzie w ciągu 3 najbliższych miesięcy, a ona żyła. Pokazywała jak pięknie można żyć.

- Poznałam Joannę przez jej blog. Wcześniej przeczytałam rozmowę z Joanną, która bardzo mnie zafascynowała, była bardzo mądra - wyznaje Aneta Kopacz. - Gdy się spotkałyśmy miałam wrażenie, że ona czuje to, co ja mówię. To była magia, czułam, że znamy się od zawsze - dodaje. - Dwa dni po tym spotkaniu już kręciliśmy.

Ten film opowiada o uważności życia, o miłości, o fajnej kobiecie, fajnej rodzinie. Anecie Kopacz udało się podglądać rodzinę, starał się nie filmować ich, wiedziała, że ich czas jest ograniczony. Reżyserka przyznaje, że nie było łatwo, że był to czas pełen emocji.

Dziś film jest na ukończeniu, wchodzi w fazę postprodukcji. Niestety nie ma na to funduszy, ale można pomóc. Obraz o Chustce można wspierać finansowo za pośrednictwem serwisu wspieramkulture.pl - dowiedz się więcej o tym obrazie i możliwościach jego finansowania - posłuchaj załaczonej rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

Producentami filmu są Wajda Studio i Narodowy Instytut Audiowizualny. Patronką projektu w serwisie jest Dorota Wellman.

(pj)Zobacz więcej na temat: FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wojciech Smarzowski reżyserem obrazu o... raku prostaty

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 20:31
Fundacja Rak'n'Roll rozpoczęła nową kampanię "Gadaj Badaj", której celem jest nakłonienie mężczyzn zagrożonych nowotworem prostaty do badań profilaktycznych. Do współpracy zaproszono reżysera "Wesela", "Domu złego" oraz "Róży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie Joanny "Chustki" Sałygi

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 09:45
3 listopada w kościele św. Trójcy w Ząbkach pod Warszawą rodzina i znajomi pożegnają Joannę Sałygę, blogerkę związaną z Fundacją Rak'n'Roll.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mimo strasznej choroby żyła pełnią życia

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:53
W sobotę pożegnaliśmy Joannę Sałygę, blogerkę znaną jako "Chustka". Jej hart ducha, niezwykła więź z synkiem, miłość do Niemęża stała się dla wielu inspiracją do tego, by żyć uważniej i mądrzej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

150 tysięcy euro za rewolucyjne odkrycie medyczne

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 12:16
Dzięki badaniom, jakie przeprowadziła prof. Caroline Dive z Manchesteru, metody leczenia raka mogą się radykalnie zmienić. Za odkrycie uczona otrzymała w Paryżu Nagrodę Pasteura-Weizmanna/Servier; chce przeznaczyć ją na dalsze badania nad rakiem.
rozwiń zwiń