Kultura

Szwed: w "Dwóch połówkach pomarańczy" gotujemy się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:54
Dobra komedia powinna bawić do łez i jednocześnie przekazywać jakąś uniwersalną prawdę. Popularność spektaklu "Dwie połówki pomarańczy" może świadczyć, że spełniła te wymogi. A na sztukę w "Czwórce" zaprasza Aleksandra Szwed.
Audio
  • O pracy w teatrze i planach na przyszłość w "Stacji Kultura" opowiada Ola Szwed

 - Ludzie zarzucają mi, że robię różne rzeczy i nie potrafię się zdecydować kim tak naprawdę chcę być. Ale myślę sobie, że dopóki nie muszę tego robić to nie będę, bo to takie przyjemne - przekonuje gość Czwórki. - Robiąc wiele rzeczy można zebrać wiele doświadczeń i codziennie rano być innym człowiekiem.
Aleksandra Szwed zadebiutowała w serialu "Rodzina zastępcza" w 1999 roku, ale wcześniej była w grupie dzieci towarzyszących w trakcie występów Majce Jeżowskiej. Obecnie śpiewa, prowadzi imprezy, projektuje ubrania, zajmuje się modelingiem i gra w teatrze. W ubiegłym roku w Teatrze Capitol odbyła się premiera sztuki z jej udziałem. To czarna komedia romantyczna "Dwie połówki pomarańczy" w reżyserii Marii Ciunelis.
 - Spektakl naprawdę cieszy się dużą popularnością, czasami zdarza się nam grać przy nadkomplecie widowni - opowiada Aleksandra Szwed. - A im dłużej to robimy, tym mam wrażenienie, lepiej się bawimy. I coraz trudniej zapanować nam nad śmiechem w scenach tak zwanych kulminacyjnych. Na szczęście działa to także na publiczność, która śmieje się razem z nami.   
"Dwie połówki pomarańczy" pozwalają spojrzeć na sprawy damsko-męskie oczami trzech pokoleń, a stare prawdy życiowe ścierają się tutaj z młodzieńczą nowoczesnością: - To jest czarna komedia romantyczna i łączy w sobie wiele elementów, ale poprzez śmiech uczy też prawdy o nas - mówi odtwórczyni roli Alex. I dodaje ze śmiechem: - A Jarosław Boberek jako kobieta jest po prostu olśniewający. Radzi sobie świetnie, ale zwierzył mi się, że nie jest mu lekko. I współczuje nam, kobietom, i tych szpilek i kilogramów biżuterii.
Dlaczego warto wybrać sie do Capitolu i jakie plany na przyszłość ma Aleksandra Szwed dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".
kul  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Ich troje według Koterskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 06:00
- Swoimi filmami Koterski doskonale wbił się w świadomość Polaków w ciągu ostatnich lat – ocenia aktor Tomasz Sapryk, odtwarzający jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z perspektywy dziecka Nowa Huta była jak raj na ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 15:47
II połowa lat 70., socrealistyczna sceneria robotniczej części Krakowa i sensacyjna intryga z reglamentowanymi towarami w tle. Taka jest "Kosa" Hanny Sokołowskiej, kryminalna ballada o Nowej Hucie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń