Kultura

Madonna i jej tancerze 25 lat później

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:00
Ester Gold - reżyserka filmu "Strike a pose. Tancerze Madonny" - opowiada o młodych, pełnych wigoru mężczyznach, którzy wspólnie z Madonną podążyli za przygodą życia.
Audio
  • Kim są tancerze Madonny 25 lat później? (Z dala od Trójki)
Kadr z teledysku Vogue
Kadr z teledysku "Vogue"Foto: youtube.com/madonna

Siedmiu mężczyzn, decydując się na udział w klipie "Vogue", a następnie w filmie "Truth or Dare", przełamało bariery kulturowe i obyczajowe. Zarówno klip, jak i film przyczyniły się do rozpoczęcia dyskusji na temat homoseksualizmu, AIDS i HIV.

- Zawsze interesuje mnie druga strona tego, co znamy. "Truth or Dare" to film pełen seksownych, młodych ludzi, pełnych życia, a mnie interesowało to, jak ich życie potoczyło się dalej. Mając 20 lat wydaje ci się, że uda ci się podbić świat. Później dociera do nas, że trzeba zaakceptować rzeczywistość. Ci tancerze przeszli taki proces, tylko bardziej intensywnie – powiedziała reżyserka Ester Gold w rozmowie z Janem Niebudkiem.

Jak wiele Madonna zrobiła dla kultury lat 90.? Czy film "Strike a pose. Tancerze Madonny" demaskuje prawdziwe oblicze Madonny? O tym mowa w załączonym nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Gość: Ester Gold (reżyserka filmu "Strike a pose. Tancerze Madonny")
Data emisji:
17.05.2017
Godzina emisji: 9.50

czaj/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Madonna, czyli co wolno kobiecie w pewnym wieku

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 11:27
- To nie jest estetyka, którą ludzie akceptują albo wysmakowane kreacje, na które dobrze się patrzy - mówi o stylu amerykańskiej piosenkarki bloger Piotr Grabarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teledysk, który ogląda się jak film

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 16:30
- Bardzo chciałem, żeby ten obraz był klimatyczny. By można było go oglądać jak film - opowiada Michał Marczak - reżyser, który nakręcił teledysk dla Marka Pritcharda i Thoma Yorke’a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy na ekranie. Będzie kontrowersyjny film o Madonnie?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 22:13
- Ciężko znaleźć aktora z charyzmą gwiazdy muzyki pop, które nie bez powodu wspinają się na szczyty sławy i są bożyszczami tłumów - mówi dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht.
rozwiń zwiń