X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Narzeczona Schulza: między fascynacją a niespełnieniem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 03:52
- Juna była piękną, wysoką i postawną brunetką. Brunon Schulz takie kobiety lubił najbardziej - mówi Agata Tuszyńska, autorka "Narzeczonej Schulza".
Audio
  • Rozmowa z Agatą Tuszyńską o ukochanej Schulza (Klub Trójki)
Ona, moja narzeczona, stanowi mój udział w życiu, za jej pośrednictwem jestem człowiekiem, a nie tylko lemurem i koboldem. Ona mnie więcej kocha niż ja ją, ale ja jej więcej potrzebuję do życia. Ona mnie odkupiła swoją miłością, zatraconego już prawie i przepadłego na rzecz nieludzkich krain, jałowych Hadesów fantazji - pisał Brunon
"Ona, moja narzeczona, stanowi mój udział w życiu, za jej pośrednictwem jestem człowiekiem, a nie tylko lemurem i koboldem. Ona mnie więcej kocha niż ja ją, ale ja jej więcej potrzebuję do życia. Ona mnie odkupiła swoją miłością, zatraconego już prawie i przepadłego na rzecz nieludzkich krain, jałowych Hadesów fantazji" - pisał BrunonFoto: Brunon Schulz

Józefina Szelińska była ucieleśnieniem tego, co Brunon Schulz najbardziej cenił w kobietach. - Nazywał ją antylopą. Miała duże, długie, silne nogi, piękne ręce, niezwykły uśmiech i była szalenie inteligentna, co było widać zarówno na twarzy, jak i w tym wszystkim, co mówiła - opowiada pisarka.

Łączyło ich to, że oboje pracowali w Drohobyczu jako nauczyciele. Różniła zaś fizjonomia i charakter - ona była wysoka i władcza, a on drobny i nieśmiały. - Na początku była fascynacja z jego strony jej urodą, zaś z jej strony - jego magią słowa. Ona uległa czarowi tego słowa, o czym mówiła i pisała wielokrotnie - podkreśla reporterka.

Agata Tuszyńska wyjaśniła w Trójce, dlaczego Józefina została Juną, jakiej były powody rozstania pary i jej niespełnienia oraz dlaczego "Narzeczona Schulza" to częściej gra wyobraźni niż pamięci.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Agata Tuszyńska (pisarka, reporterka, poetka)
Data emisji: 25.08.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Filip Springer o tym, co tak naprawdę znaczy mieszkać na swoim

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 03:43
- Dla mnie dom jest tam, gdzie mam ochotę wpływać na przestrzeń, w której żyję. To nie musi być mieszkanie, na który mam akt notarialny - mówi Filip Springer, autor książki "13 pięter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Krall: było dużo niepokoju

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 22:00
- Pytałam, czy to ma sens i nie wierzyłam, że będzie wystarczająco ważne - mówi Hanna Krall o książce Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana pt. "KRALL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana i poharatana twarz Tel Awiwu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 09:08
"Tel Awiw Noir" to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest ciemna strona miasta. - To bardzo ciekawe i niezwykle pokręcone historie - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń