X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Przegląd antologii o dramacie i teatrze

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 09:00
Tak się złożyło, że tuż przed wakacjami "obrodziły" nam antologie. W szczególny sposób zwróciliśmy uwagę na "Dramatopisarki dekady" wydane przez "Dialog" i antologię dramatu chorwackiego.
Audio
Antologia dramatu chorwackiego
Antologia dramatu chorwackiegoFoto: materiały promocyjne/Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Antologia ta zawiera  7 reprezentatywnych dla współczesnej dramaturgii sztuk piora Amanity Muskarii ("Podróż do Buenos Aires"), Lidii Amejko ("Nondum"), Magdy Fertacz ("Trash Story"), Małgorzaty Sikorskiej – Miszczuk ("Walizka"), Julii Holewińskiej ("Ciała obce"), Zyty Rudzkiej ("Zimny bufet")  i Antoniny Grzegorzewskiej ("Migrena"). Większość z tych sztuk doczekała się już wystawień scenicznych. O wydanej przez miesięcznik "Dialog" w serii " Najlepsze z najlepszych" antologii opowiadała Joanna Krakowska.

Drugą antologią wydaną przez "Dialog" jako załącznik do wrześniowego numeru czasopisma, jest "50 inscenizacji polskich sztuk współczesnych 2011 - 2012". Jest to wybór recenzji członków Komisji Artystycznej  XVIII Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (18 września – finał konkursu).

Także niedawno ukazała się, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, antologia  dramatu chorwackiego po 1990 roku "Kroatywni". O tym , jak narodziła  się ta antologia oraz o kryteriach doboru sztuk w niej zawartych, opowiadał dr Leszek  Małczak, a Elżbieta Baniewicz przybliżyła słuchaczom zawartość swojej najnowszej książki zatytułowanej "Dziwny czas. Szkice o teatrze 2000 - 2012".

Gościem audycji była także dr Anna Żakiewicz.

Do wysłuchania całej audycji zapraszają Iwona Malinowska i Elżbieta Łukomska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Myśl teatralna w drugiej połowie XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2007 14:58
Ukazała się antologia polskiej myśli teatralnej drugiej połowy XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorka, która walczyła z systemem

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:33
Halina Mikołajska za swą działalność opozycyjną została ukarana zakazem występów publicznych. Potem przyszły pogróżki i nękania tak trudne do zniesienia, że doprowadziły aktorkę do próby samobójczej…
rozwiń zwiń