Kultura

Na tropie słynnej Natalii...

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 15:30
W piątkowym Poranku Dwójki mówiliśmy o wystawie Karola Radziszewskiego "America Is Not Ready For This", której wernisaż odbędzie się w Muzeum Współczesnym Wrocław.
Audio
  • Piotr Stasiowski o wystawie "America Is Not Ready For This"
  • Relacja ze spotkania na temat jubileuszowej serii płyt, na których Sinfonia Juventus gra muzykę Krzysztofa Pendereckiego
Karol Radziszewski i Natalia LL
Karol Radziszewski i Natalia LLFoto: materiały promocyjne

W 2011 roku Radziszewski postanowił wyruszyć w podróż do Ameryki, aby spotkać się z twórcami i galerzystami, których 34 lata wcześniej poznała Natalia LL - artystka wizualna i performerka. Posiadając kilka czarno-białych fotografii oraz, wynotowane z opowieści Polki, nazwiska poznanych tam osób, Radziszewski odbył specjalną kwerendę, która stała się dla niego punktem wyjścia do poszukiwań paraleli pomiędzy artystycznymi doświadczeniami jego i Natalii LL.
Wystawa, na którą składają się dokumentacje wywiadów m.in. z Vitem Acconcim, Carolee Schneemann i Mariną Abramović, korespondencja mailowa z artystami oraz archiwalne zdjęcia z Ameryki, tworzą nowy portret ważnej dla polskiej historii sztuki artystki.
Gościem "Poranka Dwójki" był kurator ekspozycji, Piotr Stasiowski
W audycji mówiliśmy też o jubileuszowej serii płyt wydanych przez firmę DUX, na których Sinfonia Juventus gra muzykę Krzysztofa Pendereckiego.
Ponadto w Poranku: przegląd prasy, kalendarium i piosenka z rekomendacją. W tym tygodniu piosenki wybiera Tadeusz Wielecki. Nie zabraknie również płyty tygodnia. Jak zawsze, będziemy mieli dla słuchaczy zaproszenia na wydarzenia kulturalne.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Kto mógłby żyć w Afryce?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2010 18:42
Zaproszenia na wystawy: egzotyczno-anarchiczną i o dachach na Opolszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W krainie sztuki współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 00:49
Wystawy: lubelska z Ukrainy, warszawska z Arsenału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciało i dusza Natalii LL

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 04:06
Wystawę prac jednej z najbardziej intrygujących polskich artystek współczesnych można oglądać we wrocławskim Muzeum Narodowym.
rozwiń zwiń