Kultura

Biżuteria dla WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 15:02
"Tęczak", "Wędraś" i 23 bransoletki już zostały wystawione na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie jest zwykła biżuteria, stoją za nią serca.
Audio

Ewelina Rząd i Edyta Woźniak, biżutwórczynie, zmobilizowały swoje koleżanki i kolegę by włączyli się do akcji, która zakończy się 13 stycznia,  w czasie wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A mowa o licytacji biżuterii: naszyjników i bransoletek.

"Wędraś" to naszyjnik, który przebył ponad 3000 kilometrów i był tworzony w 10 warsztatach, każdy twórca dodał do niego coś od siebie. - Pomysł by taki, że każda osoba daje coś od siebie, każdy odsyła dalej to, co zrobił - mówi Edyta Woźniak. - Ja mówiłam od początku: albo wyjdzie chwała albo wyjdzie chała - dodaje.
Obawy o wygląd "Wędrasia" były tym większe, że każda z twórczyń reprezentuje zupełnie inny styl, wykorzystuje różne techniki. Przy "Tęczaku" było mniej kłopotu - cały został wykonany w technice sutaszu, ale każdą część wykonała inna osoba. Ewelina Rząd złożyła "Tęczaka" w całość. Dwa elementy naszyjnika przyleciały do niej aż z Włoch.

Podstawę projektu tworzą jednak 23 bransoletki z orkiestrowym motywem serca. Za każdą z ozdób stoi inny twórca, ze swoją historią, swoim sercem - im też kiedyś pomogła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - posłuchaj załączonej rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z biżutwórczyniami w audycji "Stacja Kultura".

(pj)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wystawa biżuterii znalezionej we wraku Titanica

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 10:26
Na ekspozycję składa się 15 naszyjników, pierścionki i zegarki. "Skarby" wysadzane są diamentami, szafirami i perłami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O WOŚP przy dźwiękach Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 18:45
Dziś w "Sie kręci" generalne podsumowanie przygotowań do 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okraszone muzyką z Przystanku Woodstock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobądź unikatowe zdjęcie i pomóż WOŚP! Ostatnia szansa!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 12:25
Jeszcze tylko dziś można licytować unikatowe zdjęcia prezesa Polskiego Radia wraz autografem. Andrzej Siezieniewski został sfotografowany z monetą wyemitowaną z okazji 50-lecia Trójki!
rozwiń zwiń