Kultura

Lekarz napisał thriller medyczny. Słodko nie będzie...

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 12:31
"Doktor śmierć" Jacka Caby ma nie tylko wywołać dreszcze, ale również pokazać świat medycyny od mniej cukierkowej strony.
Audio

Na skrzydełku książki "Doktor Śmierć" w notce o autorze czytamy: lekarz, kompozytor, wokalista, wydawca muzyczny. Należy dodać jeszcze: autor. - Jak człowiek mam jakieś zainteresowania to należy je realizować - mówi Jacek Caba. - Ja zawsze mówiłem, że doba ma aż 24 godziny. Trzeba tylko sobie w miarę dobrze ją zaplanować - dodaje.

Droga zawodowa Jacka Caby została spięta medyczną klamrą. Z wykształcenia jest laryngologiem, a powieść "Doktor śmierć" jest mocno związana ze światem medycyny.

- Traktuję tę książkę, jako formę mojego własnego rozliczenia z dziedziną życia jaką jest medycyna. Ona odegrała ważną rolę w moim życiu. Pochodzę z lekarskiej rodziny i mimo że aktualnie zawodu nie uprawiam, to mam do niego ogromny sentyment - mówi Jacek Caba.

"Doktor śmierć" reklamowany jest jako pierwszy polski thriller medyczny, w rzeczywistości jest to powieść obyczajowa z elementami sensacyjnymi. - Ja chciałem, żeby to była książka o medycynie, jakiej nie można nigdzie zobaczyć. Mamy do czynienia albo z obrazem cukierkowym - piękne szpitale, w których wszystko jest, tylko chorych brakuje, albo medycynę w wersji "hardcorowej". A prawda leży po środku - mówi autor "Doktora śmierci".

Jacek Caba w rozmowie z Kubą Kuklą w "Poranku OnLine" przyznaje, że wiele elementów tej książki zostało zaczerpniętych z jego życia, jego doświadczeń jako lekarza - posłuchaj audycji i dowiedz się, czego możemy się spodziewać po powieści "Doktor śmierć".

(pj)

Zobacz więcej na temat: medycyna kuba kukla KSIĄŻKA
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Groza norweskiej nocy polarnej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 08:00
Debiutancka powieść Iwo Zaniewskiego, to thriller o nietypowej konstrukcji, ponieważ zasadnicze pytanie nie brzmi: "kto zabił?", ale: "czy w ogóle jakaś zbrodnia została popełniona?". O książce autor opowiedział w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrano najlepszy thriller szpiegowski

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 15:07
Nagrodę imienia Iana Fleminga, twórcy postaci Jamesa Bonda, otrzymał Charles Cumming za książkę "A Foreign Country”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Looper: science-fiction z sercem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 23:38
- Ten film ma rozum, odwagę i serce - pisał jeden z amerykańskich recenzentów. Słusznie, to inteligentne i romantyczne (!!!) kino science-fiction. 2 listopada "Looper" pojawi się w polskich kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekielski: ta książka była spełnieniem moich marzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
– Do pisania podszedłem tak, jak do zadania dziennikarskiego - jakbym opisywał prawdziwą historię – mówi w Czwórce dziennikarz Tomasz Sekielski, autor powieści kryminalnej "Sejf".
rozwiń zwiń