X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Lekarz napisał thriller medyczny. Słodko nie będzie...

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 12:31
"Doktor śmierć" Jacka Caby ma nie tylko wywołać dreszcze, ale również pokazać świat medycyny od mniej cukierkowej strony.
Audio

Na skrzydełku książki "Doktor Śmierć" w notce o autorze czytamy: lekarz, kompozytor, wokalista, wydawca muzyczny. Należy dodać jeszcze: autor. - Jak człowiek mam jakieś zainteresowania to należy je realizować - mówi Jacek Caba. - Ja zawsze mówiłem, że doba ma aż 24 godziny. Trzeba tylko sobie w miarę dobrze ją zaplanować - dodaje.

Droga zawodowa Jacka Caby została spięta medyczną klamrą. Z wykształcenia jest laryngologiem, a powieść "Doktor śmierć" jest mocno związana ze światem medycyny.

- Traktuję tę książkę, jako formę mojego własnego rozliczenia z dziedziną życia jaką jest medycyna. Ona odegrała ważną rolę w moim życiu. Pochodzę z lekarskiej rodziny i mimo że aktualnie zawodu nie uprawiam, to mam do niego ogromny sentyment - mówi Jacek Caba.

"Doktor śmierć" reklamowany jest jako pierwszy polski thriller medyczny, w rzeczywistości jest to powieść obyczajowa z elementami sensacyjnymi. - Ja chciałem, żeby to była książka o medycynie, jakiej nie można nigdzie zobaczyć. Mamy do czynienia albo z obrazem cukierkowym - piękne szpitale, w których wszystko jest, tylko chorych brakuje, albo medycynę w wersji "hardcorowej". A prawda leży po środku - mówi autor "Doktora śmierci".

Jacek Caba w rozmowie z Kubą Kuklą w "Poranku OnLine" przyznaje, że wiele elementów tej książki zostało zaczerpniętych z jego życia, jego doświadczeń jako lekarza - posłuchaj audycji i dowiedz się, czego możemy się spodziewać po powieści "Doktor śmierć".

(pj)

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA kuba kukla medycyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Groza norweskiej nocy polarnej

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 08:00
Debiutancka powieść Iwo Zaniewskiego, to thriller o nietypowej konstrukcji, ponieważ zasadnicze pytanie nie brzmi: "kto zabił?", ale: "czy w ogóle jakaś zbrodnia została popełniona?". O książce autor opowiedział w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrano najlepszy thriller szpiegowski

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 15:07
Nagrodę imienia Iana Fleminga, twórcy postaci Jamesa Bonda, otrzymał Charles Cumming za książkę "A Foreign Country”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Looper: science-fiction z sercem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 23:38
- Ten film ma rozum, odwagę i serce - pisał jeden z amerykańskich recenzentów. Słusznie, to inteligentne i romantyczne (!!!) kino science-fiction. 2 listopada "Looper" pojawi się w polskich kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekielski: ta książka była spełnieniem moich marzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
– Do pisania podszedłem tak, jak do zadania dziennikarskiego - jakbym opisywał prawdziwą historię – mówi w Czwórce dziennikarz Tomasz Sekielski, autor powieści kryminalnej "Sejf".
rozwiń zwiń