Kultura

Aleksandra Ziółkowska - pisarka, która uwrażliwia na przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:15
- Twórczość tej autorki to kopalnia wiedzy o Polsce i ludziach, którzy chwalebnie zapisali się w naszej historii - tak zapowiedział swojego gościa Wojciech Reszczyński.
Audio
  • Aleksandra Ziółkowska opowiada o swojej twórczości (Trójka na poważnie)
Aleksandra Ziółkowska podczas promocji książki Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści
Aleksandra Ziółkowska podczas promocji książki "Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści"Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

Aleksandra Ziółkowska mieszka w USA i dlatego stara się zainteresować Amerykanów polskimi bohaterami. Jej pasja historyczna jest jednak na tyle szeroka, że pierwszą książkę, która ukazała się po angielsku, poświęciła Indianom. - Apacze postarali się o wydawcę i jeszcze to sponsorowali - opowiadała autorka o "Otwartej ranie Ameryki".

Wśród tematów jej książek jest historia Monte Cassino, majora Hubala, Melchiora Wańkowicza czy Ingrid Bergman, z którą dużo łączyło ją prywatnie… Więcej na ten temat usłyszeć można w nagraniu audycji, którą rozpoczęliśmy od wspomnienia męża Aleksandry Ziółkowskiej - Normana Boehma.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Goście: Aleksandra Ziółkowska (pisarka)
Data emisji: 19.06.2017 
Godzina emisji: 0.04

ei/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jakie cywilizacje funkcjonują w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:00
W Polsce i Europie funkcjonują cztery cywilizacje: biznatyjska (w wersji niemieckiej), turańska (Turcja i Rosja), żydowska i łacińsko-chrześcijańska. Jakie są fundamentalne różnice między nimi?
rozwiń zwiń