X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Stasiuk, Tokarczuk, Kuczok? Najbardziej lubiany polski pisarz w Rumunii to...

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 23:54
- Wydaje mi się, że wśród młodych z Rumunii Andrzej Stasiuk jest postrzegany jako znawca regionu bałkańskiego - mówi Constantin Geambaşu, tegoroczny laureat nagrody Transatlantyk, przyznawanej za popularyzację literatury poprzez tłumaczenia.
Audio
  • Constantin Geambaşu opowiada o pracy tłumacza i wyróżnieniu Transatlantyk (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Constantin Geambasu odebrał nagrodę Instytutu Książki Transatlantyk dla najwybitniejszego popularyzatora literatury polskiej za granicą, w Collegium Maius UJ w Krakowie
Constantin Geambasu odebrał nagrodę Instytutu Książki "Transatlantyk" dla najwybitniejszego popularyzatora literatury polskiej za granicą, w Collegium Maius UJ w KrakowieFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Nagrodzie, przyznawanej od dwunastu lat patronuje Polskie Radio. Tegoroczny laureat ma na swoim koncie ponad 60 przekładów najważniejszych polskich dzieł na język rumuński. Constantin Geambaşu przyznaje, że to najwybitniejsza nagroda dla polonisty zagranicznego. - Jest uwieńczeniem trudu wieloletniego, w moim przypadku 40-lecia pracy w tej dziedzinie. Jest również zachętą do dalszego działania - mówi laureat pochodzący z Bukaresztu.

W audycji mówiliśmy o powodach, dla których Constantin Geambaşu wybrał język polski i jak wpłynęło to na jego życie. Opowiedzieliśmy również o rodzimych pisarzach, których dzieła najbardziej interesują zagranicznych czytelników.

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Constantin Geambaşu (rumuński tłumacz)

Data emisji: 28.06.2016

Godzina emisji: 20.45

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jak minęła ogólnopolska Noc Bibliotek?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:00
Wszystkie mole książkowe z soboty na niedzielę nie zmrużyły oka! Po Nocy Muzeów przyszedł czas na Noc Bibliotek, a my sprawdziliśmy, jakie atrakcje przygotowali dla czytelników bibliotekarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa nieodbudowana i ulica Rybaki

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 22:40
Dawną tętniącą życiem ulicę Rybaki dziś porastają trawy i drzewa; są na niej również fontanny. - To tu mieszkali najdawniejsi mieszkańcy Warszawy - wspomina pisarz, Juliusz Kulesza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sandomierz. Rękawiczki św. Jadwigi i fajka Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 11:00
- Wszyscy wchodzą i pytają: to tu zobaczymy rękawiczki św. Jadwigi? A potem są absolutnie zaskoczeni klasą zbiorów - mówi Urszula Stępień o ekspozycji Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu.
rozwiń zwiń