Kultura

"Śledztwo ostatniej szansy". Nowe przygody Kornela Strasburgera

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 19:35
- W pierwszej części swoich przygód główny bohater miał problemy wyłącznie zawodowe. Tutaj poznajemy go, jako faceta, który ma problem z samym sobą - mówił w audycji "Między kropkami" Grzegorz Kalinowski, pisarz i pasjonat historii.
Audio
  • 15.12.18 "Śledztwo ostatniej szansy". Policjant na tropie zagadek
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: facebook.com/Grzegorz-Kalinowski

Grzegorz Kalinowski podkreślił, że w książce dużą rolę grywa wątek obyczajowy. - To chyba pierwszy kryminał, w którym pojawiają się Irena Krzywicka i Tadeusz Boy-Żeleński. Pomogli zrozumieć komisarzowi policji motywy mordercy. Pojawiają się też znani artyści, np. Eugeniusz Bodo – zauważył pisarz.

Gość Polskiego Radia 24 mówił o fabule książki. - Nasz bohater i jego współpracownicy chcą zostać w Warszawie. Niestety jego brygada podobnie jak on sam chyli się ku upadkowi. Jeżeli uda im się rozwiązać bardzo dyskretną sprawę zleconą przez szefa MSW wtedy mają szanse ochronić swoje stanowiska - mówił Grzegorz Kalinowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Między Kropkami" prowadziła Weronika Wakulska.

PR24/materiały prasowe

___________________

Data emisji: 15.12.18

Godzina emisji: 19.10

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Między Kropkami. "AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 19:46
Gościem audycji "Między Kropkami" był Wojciech Königsberg, autor książki pt. "AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej", która została nominowa do nagrody Książki Historycznej Roku. Słuchaczom Polskiego Radia 24 opowiedział m.in. o akcjach, jakie przygotowała i przeprowadziła AK w czasie II wojny światowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Między kropkami. "Korepetycje z niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:36
Książka "Korepetycje z niepodległości" to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny dla czytelnika sposób, przedstawiają zawiłość procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Autorzy nie skupiają się jednak na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach - Chcieliśmy pokazać niepodległość, jako proces który był wysiłkiem żywych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Koper, współautor. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego jeszcze nie wiemy o rodzinie Kossaków?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 19:40
- Prawie od 25 lat zajmuje się rodziną Kossaków. Jest to moja wielka pasja i przygoda - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Jurgała-Jureczka, autorka książki "Kossakowie. Biały mazur".
rozwiń zwiń