X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Śledztwo ostatniej szansy". Nowe przygody Kornela Strasburgera

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 19:35
- W pierwszej części swoich przygód główny bohater miał problemy wyłącznie zawodowe. Tutaj poznajemy go, jako faceta, który ma problem z samym sobą - mówił w audycji "Między kropkami" Grzegorz Kalinowski, pisarz i pasjonat historii.
Audio
  • 15.12.18 "Śledztwo ostatniej szansy". Policjant na tropie zagadek
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: facebook.com/Grzegorz-Kalinowski

Grzegorz Kalinowski podkreślił, że w książce dużą rolę grywa wątek obyczajowy. - To chyba pierwszy kryminał, w którym pojawiają się Irena Krzywicka i Tadeusz Boy-Żeleński. Pomogli zrozumieć komisarzowi policji motywy mordercy. Pojawiają się też znani artyści, np. Eugeniusz Bodo – zauważył pisarz.

Gość Polskiego Radia 24 mówił o fabule książki. - Nasz bohater i jego współpracownicy chcą zostać w Warszawie. Niestety jego brygada podobnie jak on sam chyli się ku upadkowi. Jeżeli uda im się rozwiązać bardzo dyskretną sprawę zleconą przez szefa MSW wtedy mają szanse ochronić swoje stanowiska - mówił Grzegorz Kalinowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję "Między Kropkami" prowadziła Weronika Wakulska.

PR24/materiały prasowe

___________________

Data emisji: 15.12.18

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Między Kropkami. "AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 19:46
Gościem audycji "Między Kropkami" był Wojciech Königsberg, autor książki pt. "AK 75. Brawurowe akcje Armii Krajowej", która została nominowa do nagrody Książki Historycznej Roku. Słuchaczom Polskiego Radia 24 opowiedział m.in. o akcjach, jakie przygotowała i przeprowadziła AK w czasie II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między kropkami. "Korepetycje z niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:36
Książka "Korepetycje z niepodległości" to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny dla czytelnika sposób, przedstawiają zawiłość procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Autorzy nie skupiają się jednak na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach - Chcieliśmy pokazać niepodległość, jako proces który był wysiłkiem żywych ludzi - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Koper, współautor. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego jeszcze nie wiemy o rodzinie Kossaków?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 19:40
- Prawie od 25 lat zajmuje się rodziną Kossaków. Jest to moja wielka pasja i przygoda - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Jurgała-Jureczka, autorka książki "Kossakowie. Biały mazur".
rozwiń zwiń