X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Cykl Michała Gołkowskiego, czyli prawda o człowieku ukryta w alternatywnej wersji historii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:05
– Każdy z nas żyje z maską na twarzy. Dowolny konflikt, taki jak chociażby wojna, jest jak kontrast wpuszczony w żyły podczas badania na obecność raka. W momencie, gdy w organizmie jest cokolwiek nie tak, kontrast zbiera się w takim miejscu i widać to na prześwietleniu – mówi Michał Gołkowski, autor właśnie wydanej powieści "Stalowe szczury. Otto". 
Audio
  • Jak nieistotne, wydawałoby się, wydarzenia mogłyby zmienić bieg historii? Michał Gołkowski o swoim cyklu "Stalowe szczury" (Trójkowy chuligan literacki)
Stalowe szczury. Otto
"Stalowe szczury. Otto"Foto: materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów

Michał Gołkowski, Wydawnictwo Fabryka Słów/materiały prasowe Michał Gołkowski, Wydawnictwo Fabryka Słów/materiały prasowe

– Moje podejście do I wojny światowej czy też do Wielkiej Wojny, jak nazywali ją jej współcześni, jest nieco przewrotne, ponieważ moja wersja jest może nie alternatywna, ale nie do końca kanoniczna – przyznaje gość Mateusza Matyszkowicza. Co to znaczy? – Wojna trwa dalej, technologia idzie dalej, degradacja społeczeństwa i ludzi idzie dalej. Natomiast założeniem było to, żeby mój czytelnik nie widział, gdzie się kończą twarde fakty, a gdzie zaczyna się mój wymysł. Ta wojna jest wojną inną, wojną przedłużoną wyłącznie po to, żebym nie musiał tak naprawdę być ograniczony faktami historycznymi – przyznaje autor "Stalowych szczurów". 

Jak rozrastała się historia opisana w kolejnych tomach "Stalowych szczurów"? Jakie "rodzynki" przygotował dla swoich czytelników Michał Gołkowski w najnowszym tomie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Michał Gołkowski
Data emisji: 23.02.2019
Godzina emisji: 14.44 

gs/mk

materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów materiały prasowe/Wydawnictwo Fabryka Słów

gs/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Łukasz Garbal: Jan Józef Lipski to wielki, pozytywny wzór

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 15:12
Lipski to legenda opozycji w PRL. Powstaniec warszawski, już od 1945 roku łącznik środowisk opozycyjnych, współzałożyciel KOR. Wybitny badacz literatury i krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ałbena Grabowska: to historia ludzi, którzy chcieliby żyć normalnie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 15:00
Czytając powieść Ałbeny Grabowskiej przenosimy się w czasie – spoglądamy na życie pokolenia naszych babć i dziadków, a w kolejnym tomie – nas samych i naszych rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodzanice", czyli kryminał w mikrospołeczności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 15:12
– Mała społeczność to idealne miejsce na kryminał. Wszyscy się znają, emocje buzują i to stwarza pole do tworzenia różnrakich relacji między postaciami – mówi Katarzyna Puzyńska.
rozwiń zwiń