Kultura

Nauka muzyki dla dzieci (i dorosłych) – "Alikwoty" Katarzyny Huzar-Czub

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 07:51
Alikwot, ostinato, glissando – te terminy mogą sprawić kłopot niejednemu młodemu adeptowi muzyki. W tym wydaniu audycji Mateusz Matyszkowicz prezentuje serię książeczek dla dzieci o takich właśnie tytułach, których autorką jest Katarzyna Huzar-Czub.  
Audio
  • "Alikwoty" Katarzyny Huzar-Czub, czyli trudne terminy muzyczne dla najmłodszych (Czarnoksiążnik/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/koi88

– Są to książeczki przepięknie ilustrowane, w nawiązaniu do najpiękniejszej tradycji polskiej ilustracji (...) Jest to zrobione bardzo pięknie. Te książeczki uczą nasze dzieci muzyki i przyznaję, że sam trochę się z nich nauczyłem – mówi Trójkowy "pan od książek". 

Okładka książki "Alikwoty" Katarzyny Huzar-Czub, wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne Okładka książki "Alikwoty" Katarzyny Huzar-Czub, wyd. Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Czy z serii książek Katarzyny Huzar-Czub mogą się czegoś nauczyć tylko dzieci? Kim jest Sonostworek i kiedy najczęściej "nawiedza" autora audycji? Dowiedzą się o tym Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 19.07.2019
Godzina emisji: 7.48

kr

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Serotonina" Michela Houellebecqa – książka o braku miłości

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 10:00
– Czytają go teraz prawie wszyscy. Na książki Michela Houellebecqa czeka się jak na wielkie święto, za każdym razem padają duże słowa, że to prorok, że ma niezwykłą intuicję. Myślę, że powinniśmy go czytać przede wszystkim jako autora, który pisze o naszym życiu – ocenia Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W mózgu jak w lesie – o "Neurokomiksie" M. Farinelli i H. Roš

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 07:55
Mateusz Matyszkowicz proponuje lekturę odpowiednią na nadchodzący, wyborczy weekend. "Neurokomiks" to graficzna opowieść będąca owocem współpracy dwojga naukowców, to vernowska podróż do wnętrza naszego mózgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Audubon. Na skrzydłach świata", czyli graficzna powieść drogi

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 07:55
– Aubudon przemierzył w XIX w. całe Stany Zjednoczone, żeby opisać i narysować wszystkie ptaki Ameryki. Dziś wydaje się to spokojne i niewinne, ale w przypadku naszego bohatera tak nie było – opowiada Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń