Kultura

"Hel 3". Futurystyczna wizja Jarosława Grzędowicza

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:37
Książka "Hel 3" prezentuje świat przyszłości, w którym ludzkość może spełnić jedno ze swoich marzeń: stworzyć niesamowite paliwo...
Audio
  • Jarosław Grzędowicz opowiada o książce "Hel 3" (Przodownicy lektury/Trójka)
Rok 2058. Zdehumanizowany świat, gdzie omnifony zastąpiły więzi społeczne, filmiki z MegaNetu wyparły media i kulturę, a iwenciarze stali się bogami informacji... To sceneria, w której dzieje się akcja książki Hel 3 (na zdjęciu fragment okładki)
Rok 2058. Zdehumanizowany świat, gdzie omnifony zastąpiły więzi społeczne, filmiki z MegaNetu wyparły media i kulturę, a iwenciarze stali się bogami informacji... To sceneria, w której dzieje się akcja książki "Hel 3" (na zdjęciu fragment okładki) Foto: mat. prom./Fabryka Słów

- Paliwo jest motorem napędowym całej opowieści. To dość awanturnicza historia. Są w niej korporacje, najemnicy, sensacja, a oprócz tego jest i wizja świata  - mówił w Trójce Jarosław Grzędowicz.

hel 3 caly.jpg

Jaka jest owa wizja? Zdaniem autora przyszłość będzie taka, jak teraźniejszość, tyko "trochę bardziej". - Tam występują mechanizmy, które obserwujemy w mediach społecznościowych, społeczeństwie, polityce. Tylko one się nasilają i rozwijają - tłumaczył pisarz.

Bohaterem książki jest "iwenciarz Norbert". O tym, jaki jest i co go spotyka, a także komu i czemu służyć ma "Hel 3", usłyszeć można w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Przodownicy lektury"
Prowadził: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Jarosław Grzędowicz (pisarz)
Data emisji: 22.03.2017
Godzina emisji: 10.14

ei/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Czym jest tradycja, a czym nihilistyczny konserwatyzm?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 08:00
- Prace historyków mogą pomagać w tworzeniu tradycji. Ale kluczowe nie jest wcale wspominanie, oglądanie zabytków czy poznawanie postaw, ale ich praktykowanie. Życie nimi, jak swoimi - mówił w Trójce Paweł Grad, autor książki  "O pojęciu tradycji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W cieniu Dżesera" - opowieść o polskich archeologach

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 12:00
- Autor książki, Karol Myśliwiec, to polski archeolog, który kieruje naszymi wykopaliskami w Egipcie. jest następcą profesora Kazimierza Michałowskiego, który 80 lat temu zaczął tę wielką przygodę - powiedział Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń