X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Co dalej z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej?

W ostatnich dniach uwaga wielu osób była skierowana na Polski Instytut Sztuki Filmowej i jego, byłą już, dyrektor Magdalenę Srokę.
Była dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz w czasie pikiety filmowców i aktorów
Była dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz w czasie pikiety filmowców i aktorówFoto: Radek Pietruszka/PAP
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 2017/10/15 21:06
Prowadzący Mariusz Cieślik
Goście Ewa Borguńska (producent filmowy, była dyrektor Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych), Krzysztof Zanussi (reżyser, producent), Piotr Zaremba (publicysta)
Opis

Magdalena Sroka została zwolniona ze stanowiska z powodu listu, który został wysłany z PISF do Motion Picture Association od America. Czy słusznie? – Uważamy, oczywiście w naszym gronie, które się dość raptownie zebrało, że odwołanie pani dyrektor było niesłuszne i niezgodne z prawem. Instytut od 12 lat pracuje nad sobą w konsultacjach z filmowcami i wszelkie problemy czy postulaty rozwiązujemy zawsze we własnym gronie i demokratycznie, poprzez różne działania wewnętrzne – mówi Ewa Borguńska.

Zdaniem Krzysztofa Zanussiego list nie był jednak przyczyną zwolnienia. – Rekomendowałem panią Magdalenę Srokę na stanowisko i uważam, że przez dwa lata się sprawdziła. Ten list to była sprawa błaha, nieistotna. Co jest istotne, to fakt, że Instytut miał nie być zależny od Ministra Kultury, a dzieje się przeciwnie – dodaje.

Jaka przyszłość czeka PISF? Czy uda się rozwiązać patową sytuację? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

ml/ab

Playlista