X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Wieczór ze Stanisławem Moniuszką

Jak Stanisław Moniuszko stawał się kompozytorem narodowym? Czym jest opera narodowa? Jak się kształtowała?
Pierwsza premiera operowa Straszny Dwór Stanisława Moniuszki w odbudowanym po zniszczeniach wojennych Teatrze Wielkim w Warszawie, Andrzej Hiolski w roli Miecznika w jednej ze scen przedstawienia
Pierwsza premiera operowa "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w odbudowanym po zniszczeniach wojennych Teatrze Wielkim w Warszawie, Andrzej Hiolski w roli Miecznika w jednej ze scen przedstawieniaFoto: NAC/ Archiwum Fotograficzne Zbyszka Siemaszki
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2019/05/05 19:08
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

Między innymi na te pytanie odpowiadali goście audycji: prof. Jacek Kowalski – znawca kultury staropolskiej i laureat prestiżowej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza (za książkę "Sarmacja. Obalanie mitów"), a także autor książki "Straszny Dwór, czyli sarmackie korzenie Niepodległej", wydanej w marcu tego roku oraz badaczka historii opery prof. Elżbieta Nowicka. W audycji usłyszeliśmy fragmenty najsłynniejszego wykonania "Strasznego Dworu", w obsadzie m.in. Andrzej Hiolski. 

.  


Playlista
Tagi
Playlista