X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Pan od poezji". Joanna Siedlecka o Zbigniewie Herbercie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 12:25
Nowe, rozszerzone wydanie "Pana od poezji" to reporterska biografia Zbigniewa Herberta. Kopalnia nieznanych materiałów, która łamie stereotyp postrzegania poety. - W nowym wydaniu jest sześć dodatkowych rozdziałów i wiele nowych fotografii uzyskanych od moich rozmówców. Są to cymelia - mówiła w Polskim Radiu 24 autorka książki, Joanna Siedlecka.
Audio
Pan od poezji. O Zbigniewie Herbercie
"Pan od poezji. O Zbigniewie Herbercie" Foto: mat.promocyjne

Joanna Siedlecka specjalizuje się w biografiach pisarzy. Zebrała rozproszoną wiedzę o Zbigniewie Herbercie, dotarła do nieznanych faktów z jego życia, a inne starała się weryfikować. Spróbowała także podważyć niektóre informacje dotyczące lat młodzieńczych, które Herbert często sam ogłaszał.

Przejrzała nawet materiały zgromadzone w IPN na temat poety. - Byłam zdumiona, że Służba Bezpieczeństwa interesowała się również literackim noblem. Nie tylko ze względu na Herberta, lansowała również "swoich" m.in. Iwaszkiewicza i Andrzejewskiego. Herbert był nominowany z Zachodu, trwała zimna wojna, podobnie było z Gombrowiczem. Służba Bezpieczeństwa próbowała podstawić im nogę - tłumaczyła autorka książki.

Pierwsze wydanie książki było nominowane w 2003 r. do dwóch najważniejszych literackich laurów: Nagrody Nike i Nagrody im. Józefa Mackiewicza.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Poczytnik" prowadzili Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.

Data emisji: 23.12

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zbigniew Herbert - optymista, który kochał życie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:36
- Kiedy się pisze o Herbercie, uderza się we wzniosłe tony, on tego bardzo nie lubił. Był człowiekiem pełnym humoru i ironii. Kochał życie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Siedlecka, pisarka i dziennikarka.
rozwiń zwiń