X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". Premiera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 10:36
- Życie, nauka, wakacje, seks, umieranie, święta i punk w Polsce, zapraszamy  - powiedział w Polskim Radiu 24 aktor Radosław Krzyżowski. W Narodowym Starym Teatrze w Krakowie miała miejsce premiera spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej". 
Audio
  • 15.12.18 Domagała się Teatru: "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej"
Spektakl Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej
Spektakl "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej"Foto: mat. promocyjne/Narodowy Stary Teatr w Krakowie

Zainspirowani "Opisem obyczajów za panowania Augusta III" Jędrzeja Kitowicza i spektaklami powstałymi na jego kanwie, twórcy spektaklu "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej" Monika Strzępka i Paweł Demirski, przyglądając się krajobrazowi społeczno-politycznemu po 1989 roku, pytają o charakter narodowej i ponadnarodowej wspólnoty w zmienionych warunkach historycznych.

- To, co miało być tropem bezpośrednim - Kitowicz - stawało się tropem coraz bardziej pośrednim. Przy finale naszej pracy pozostawało odległym skojarzeniem. To próba porwania się na podobny gest, ale z zupełnie innych przesłanek, w innej formule - tłumaczył Radosław Krzyżowski.

Akcja spektaklu rozgrywa się w przeciągu roku. - Ambicją była próba stworzenia paraboli. Obrazu społeczeństwa, które opatrzność w swoim nieprawdopodobnym poczuciu humoru umiejscowiła geopolitycznie między Rosją i Niemcami, w szczególnym miejscu Europy. Opowiadamy o Polsce, ale nie oznacza to, że zamykamy na Polsce. W sferze kostiumu staje się to uniwersalne, to Europa Środkowo-Wschodnia. Można z powodzeniem powiedzieć, że podobne losy do nas mają jeszcze inne społeczności - dodał aktor.

Na scenie kameralnej Teatru zobaczymy m.in. Annę Dymną, Dorotę Segdę, Juliusza Chrząstowskiego, Radosława Krzyżowskiego i Michała Majnicza.

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała.

Goście: Radosław Krzyżowski, Michał Majnicz (aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie).

Data emisji: 15.12

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Stańczyk. Musical". Złoty Wiek wcale nie był taki złoty

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 08:00
Teatr Muzyczny w Chorzowie zaprasza na muzyczną podróż w czasie do Polski Jagiellonów. A wszystko po to, by przyjrzeć się z bliska mitowi polskiego Złotego Wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje polsko-ukraińskie w spektaklu "Lwów nie oddamy"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 19:44
W audycji "Domagała się Teatru" rozmowa o przedstawieniu "Lwów nie oddamy", jednym z najciekawszych spektakli tego sezonu w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Katarzyna Szyngiera, reżyserka, Marcin Napiórkowski, autor tekstu oraz aktorka Oksana Czerkaszyna, którzy opowiedzieli o pracach nad tworzeniem sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość Vedrany Rudan. Głos bezkompromisowej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 09:00
- Vedrana Rudan jest niezwykle barwną postacią, gwiazdą literatury i publicystyki. Kreuje się nieustannie, prowokuje i skandalizuje. Jest bardziej otwarta niż Elfriede Jelinek, jest jej więcej w przestrzeni publicznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Kempa, która na deski Teatru Dramatycznego w Warszawie przeniosła książkę chorwackiej pisarki "Miłość od ostatniego wejrzenia".
rozwiń zwiń