Kultura

Kinga Dębska: krowy będą nas osaczać

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 12:09
Film "Moje córki krowy" zdobył na festiwalu w Gdyni trzy nagrody: publiczności, dziennikarzy i sieci kin studyjnych. W audycji "Fajny film" Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką obrazu Kingą Dębską.
Audio
  • Kinga Dębska opowiada o filmie "Moje córki krowy" (Fajny film/Trójka)
W audycji Trójkowo, filmowo będziemy rozmawiać m.in. o filmie Moje córki krowy, w którym główne role zagrały Gabriela Muskała i Agata Kulesza
W audycji "Trójkowo, filmowo" będziemy rozmawiać m.in. o filmie "Moje córki krowy", w którym główne role zagrały Gabriela Muskała i Agata Kulesza Foto: materiały promocyjne

Dziennikarz pyta autorkę filmu m.in. o tytuł produkcji. - Jest on chropowaty i niegrzeczny, ale też intrygujący - mówi reżyserka i przyznaje, że dystrybutor sugerował jej zmianę tytułu.

Kinga Dębska tłumaczy, że bohaterkami filmu są "dwie kobiety zanurzone w jednej, olbrzymiej tragedii". Opowiada o pracy nad słodko-gorzkim scenariuszem i zapewnia, że krowy będą nas osaczać.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Kinga Dębska (reżyserka)
Data emisji:
5.10.2015
Godzina emisji: 10.45

iwo/fbi

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Sicario" - narkotykowa wojna na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 12:40
Do kin trafił film Denisa Villeneuve pt. "Sicario". - Jest to film o kartelach narkotykowych i walce z nimi, ale tak naprawdę nie ma w nim jednoznacznie złych i dobrych bohaterów - mówi Agata Wojciechowska z Monolith Films.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Fabijański o kulisach gry w "Paniach Dulskich"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:00
- Dulszczyzna jako zjawisko społeczne jest u nas silna i ponadczasowa - mówi Sebastian Fabijański, aktor grający Zbyszka w "Paniach Dulskich".
rozwiń zwiń