Kultura

Nowe nadzieje dla kina dziecięcego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 19:16
- Co do pełnometrażowego kina dla dzieci, to w ostatnim czasie nie mieliśmy fali, tylko flauta. Aczkolwiek, jak obserwujemy to, co się dzieje, to widać wyraźnie, że zaczyna się małe tsunami w tym temacie - mówi Maciej Jakubczyk, dyrektor festiwalu Kino Dzieci.
Audio
  • Czy przegląd Kino Dzieci jest skierowany tylko do małych widzów? (Fajny film/ Trójka)
Wielka wyprawa Molly to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów  Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona  bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Film będzie prezentowany w ramach przeglądu Kino Dzieci
"Wielka wyprawa Molly" to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Film będzie prezentowany w ramach przeglądu Kino DzieciFoto: materiały prasowe

Choć kończą się wakacje, przed nami jeszcze kilka ważnych festiwali. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się Festiwal Filmowy w Gdyni, zaś w najbliższą sobotę - Kino Dzieci.

Maciej Jakubczyk przyznaje, że prezentowane na ostatnim z wymienionych festiwali filmy powstały właśnie z myślą o dzieciach, co nie znaczy, że rodzice będą się na nich nudzić. - Myślę, że dobrze nakręcony film, nawet gdy bohaterem jest dziecko, jeśli ma świetnie skrojony drugi plan, to jako dorosły bardzo go przeżywam - podkreśla dyrektor festiwalu.

W programie mówimy o tym, gdzie będzie odbywał się festiwal, jakie filmy zostaną zaprezentowane i do kiedy potrwa to wydarzenie.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Maciej Jakubczyk (dyrektor festiwalu Kino Dzieci)
Data emisji:
14.09.2016
Godzina emisji: 10.45

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Powiększenie szansą dla filmowców z Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 18:19
- Pierwsza edycja konkursu Powiększenie była dla nas szczęśliwa. Byliśmy wtedy z naszym pierwszym pełnometrażowym filmem "Chłopiec z żabą" i wygraliśmy - mówi reżyser, Bartek Bartos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe kino w Zwierzyńcu. Ruszyła Letnia Akademia Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 23:00
- Chcemy się odciąć od "festiwalomanii". Festiwali w porze letniej jest bardzo dużo i wszystkie mają podobną formułę. My nie chcemy skupiać się na pokazywaniu nowości filmowych - tłumaczy rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Piotr Kotowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Letnia Akademia Filmowa. Prelegenci walczyli o uznanie jury i publiczności

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:00
W poniedziałek (15.08) kończy się tegoroczna edycja Letniej Akademii Filmowej. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z gośćmi, którzy przyjechali do Zwierzyńca.
rozwiń zwiń