Kultura

Płodozmian filmowy Piotra Dumały

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:00
– Zarówno kino nieme, jak i to, co ogólnie możemy nazwać surrealizmem, czyli rzeczywistość, która się wymyka sama sobie, są mi bardzo bliskie. Mój Film „Ederly” jest czarno-biały przez co nawiązuje do tej stylistyki, szczególnie do okresu meksykańskiego Luisa Bunuela – mówił reżyser Piotr Dumała.
Audio
  • Płodozmian filmowy Piotra Dumały. Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z reżyserem (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Ederly Piotra Dumały
Kadr z filmu "Ederly" Piotra DumałyFoto: mat. promocyjne

W "Fajnym filmie" spotkaliśmy się z reżyserem filmów animowanych, a coraz częściej również fabularnych - Piotrem Dumałą. W audycji opowiadał o byciu reżyserem i swoistym płodozmianie, który charakteryzuje jego twórczą pracę. "Ederly" to druga fabuła w jego karierze. Jak przyznaje reżyser, w tej formule filmowej nadal czuje się nowicjuszem i bardzo chętnie wraca do animacji.

Ryszardowi Jaźwińskiemu mówił również o swojej fascynacji Luisem Buñuelem, surrealizmem, kinem niemym, a także o najbliższych planach filmowych. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Piotr Dumała (reżyser filmów animowanych i fabularnych)
Data emisji: 11.07.2017
Godzina emisji: 10.43

czaj/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Pochłonięci kinem w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 07:00
Rolling Stones, Miles Davis i "Deszczowa Piosenka" na jednym festiwalu? Jak się okazuje nie tylko w filmach wszystko jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal filmowy z animacją w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:00
- Jeśli ktoś chce się zapoznać z tym, co obecnie dzieje się na świecie w dziedzinie filmów animowanych, to ma taką szansę podczas naszego festiwalu - zapewnia Marcin Giżycki, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator".
rozwiń zwiń