Kultura

Wyjące i szalejące motory. Dorota Kędzierzawska o najnowszym filmie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:00
Zdjęcia na torze żużlowym, z prawdziwymi żużlowcami, motorami, emocjonującą jazdą... tak się zapowiada najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej "Żużel".
Audio
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z Dorotą Kędzierzawską na temat filmu "Żużel" (Fajny film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stefan Holm

- To film o miłośnikach żużla i sportowcach, którzy, jak raz wejdą w ten sport, zanurzą się w niego, to jest im już bardzo ciężko z niego wyjść. I rzeczywiście, im bliżej byliśmy i sportu, i chłopców, tym łatwiej było nam zrozumieć, że bez tej jazdy i dziwnej energii - tych wszystkich emocji, które się przeżywa jadąc na motorze, jest pewnie potem bardzo ciężko żyć - mówiła reżyserka.

w "Żużlu" zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Żanetę Łabucką, Pawła Wilczaka i Karolinę Gruszkę. Oczywiście, również spore grono obecnych i byłych żużlowców! Na film trzeba jednak trochę poczekać. Trafi na ekrany z końcem 2017 roku.

Czy widzom udzieli się adrenalina towarzysząca produkcji filmu? Czy autorem muzyki będzie Michael Nyman? O czym jeszcze mówiła Dorota Kędzierzawska? Dowiedzą się tego Państwo z dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Dorota Kędzierzawska (reżyserka, autorka filmu "Żużel")
Data emisji: 18.07.2017
Godzina emisji: 10.45

czaj/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
rozwiń zwiń