Kultura

Todd Solodz nauczy, jak się kręci filmy niezależne

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 11:54
Nie używa telefonu komórkowego, ale robi genialne filmy. Podczas American Film Festival we Wrocławiu reżyser "Czarnego Konia" poprowadzi warsztaty dla młodych filmowców.
Audio
Kadr z filmu Czarny koń
Kadr z filmu "Czarny koń"Foto: źr.mat.prasowe

Być może dzięki American Film Festivalowi powstaną niezależne, polsko-amerykańskie produkcje. We Wrocławiu w ramach akcji Gotham In Progress spotyka się właśnie 80 filmowców, ze Stanów i ze Starego Kontynentu.

- Mieliśmy zgłoszonych koło 50 projektów, wyselekcjonowaliśmy 11. To są filmy nieskończone, tak zwane "work in progress". Ich producenci, reżyserzy szukają jeszcze funduszy, udziału technicznego, dystrybutorów i przedstawicieli festiwali - mówi Roman Gutek, dyrektor American Film Festivalu w audycji "Fajny film".

Będzie to spotkanie czysto branżowe, dla kinomanów i młodych filmowców ważnym wydarzeniem będzie na pewno możliwość uczestniczenia w warsztatach niezależnego amerykańskiego reżysera Todda Solondza. Dyrektor AFF przyznał, że to duże wydarzenie, bo reżyser "Czarnego konia" nie należy do nałatwiejszych we współpracy osób.

- To jest człowiek na co dzień bardzo zamknięty. Mieliśmy z nim utrudniony kontakt, bo on nie używa nawet telefonu komórkowego - opowiadał w Trójce

Roman Gutek zdradził w Trójce, że "Czarny koń", film Solondza, który otworzył wczoraj festiwal w lutym będzie można zobaczyć w całym kraju.

usc

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Nasza sława sięgnęła za ocean

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 08:00
American Film Festival miał dopiero jedną edycję, a już amerykańscy reżyserzy zobaczyli w nim możliwość zaistnienia na Starym Kontynencie. Trójka - patron medialny wydarzenia - zaprasza na jego drugą odsłonę, która startuje 15 listopada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójka na 2. American Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 15:57
W dniach 15-20 listopada 2011 we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Filmów Amerykańskich. Relacje z wydarzenia nadamy na antenie Trójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze z Ameryki! 10 filmów z AFF

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 11:11
Rusza American Film Festival. We Wrocławiu pokazane zostaną ważne, niezależne i pełne wybitnych aktorów filmy. Oto najlepsza dziesiątka.
rozwiń zwiń