X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Casting do musicalu o Januszu Korczaku

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 10:13
W Białymstoku przygotowują musical o Januszu Korczaku i jego dzieciach. Trwają przesłuchania.
Audio

Około 150 młodych ludzi wzięło udział w sobotę w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w przesłuchaniach do musicalu o Januszu Korczaku, pisarzu, pedagogu, lekarzu. Premiera planowana jest na wrzesień.

Przypominamy, że rok 2012 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Janusza Korczaka.

Musical "Korczak" opowiada o tragicznej historii Janusza Korczaka i jego wychowanków, którzy zginęli w obozie w Treblince. Spektakl powstał w Wielkiej Brytanii i miał swoją prapremierę w sierpniu 2011 roku. Teraz polską wersję spektaklu wystawi Opera i Filharmonia Podlaska, która posiada do niego prawa na terenie Polski i państw ościennych.

Polska premiera odbędzie się we wrześniu w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. To pierwsza taka produkcja białostockiej instytucji.

W sobotnim castingu poszukiwano odtwórców głównych ról dziecięcych, a także dwóch dorosłych. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież zarówno z Białegostoku, jak i innych miast w województwie podlaskim oraz kilku miast Polski. Każdy z nich miał przygotować dwa utwory muzyki współczesnej lub klasycznej, jeden po polsku, drugi po angielsku. Na przesłuchaniach przeważały utwory muzyki rozrywkowej, ale znalazły się też utwory z musicali, jak z "West Side Story" oraz oper, m.in. z "Upiora w operze".

12-letnia Iga Kikyo Mantur przyjechała na casting z Mielnika (Podlaskie). Na co dzień uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie gra na klarnecie. Powiedziała, że to jej pierwsze tak duże przesłuchanie, a przed wejściem na nie miała ogromną tremę. Przygotowała utwór bardzo popularnej obecnie angielskiej piosenkarki Adele oraz utwór Skaldów.

Do kategorii "dorośli" zgłosił się 20-letni Patryk Ołdziejski z Obornik Śląskich niedaleko Wrocławia. Powiedział, że uczy się w szkole aktorstwa i musicalu we Wrocławiu, a na casting przyjechał sprawdzić swoje umiejętności. On też na przesłuchania przygotował piosenkę Skaldów, zaś po angielsku zaśpiewał utwór Leonarda Cohena.

Podczas castingu oceniano przede wszystkim muzykalność, głos, umiejętność mówienia oraz zdolności aktorskie. Roberto Skolmowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej ocenił, że na casting zgłosiły się bardzo muzykalne osoby. Wysoko ocenił ich umiejętności. Jednak, jak dodał, wiele dzieci miało problem z wymową, co je od razu dyskwalifikowało z przesłuchań.

Skolmowski poinformował też, że pod koniec stycznia odbędzie się drugi casting. Dodał, że w obecnych przesłuchaniach zostało wytypowanych wiele osób, ciągle też zgłaszają się kolejni chętni. Podczas castingu powinno zostać wybranych piętnaście osób. Dołączą one do pozostałych wykonawców, czyli dzieci z chóru dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej. W sumie w musicalu zagra 40 osób.

Dyrektor ujawnił, że przed jesienną premierą w białostockiej placówce, "Korczak" zostanie pokazany po raz pierwszy 22 lipca na placu przed Pałacem Kultury w Warszawie. Dodał, że musical swoim patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Pamiętnik z Domu Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 08:00
"Pamiętnik Blumki" to książka, która powstała z okazji 70. rocznicy śmierci znakomitego pedagoga Janusza Korczaka, przypadającej w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stary Doktor - Janusz Korczak

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 08:23
- Radio zmieni ciężar gatunkowy człowieka – pisał Janusz Korczak na łamach "Radiofonu Polskiego" w 1926 roku. Do radia pchała Korczaka ciekawość oraz intuicyjne wyczucie jego bogatych środków wyrazu.
rozwiń zwiń