X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Matysiakowie

Hanna Bielawska Adamik

09.02.2016 08:00
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego jest dziennikarką radiową. Pracę w Polskim Radiu rozpoczęła w 1970 roku.
Hanna Bielawska Adamik

Przez 20 lat kierowała Redakcją Literacką dla Dzieci PR, pracowała również w Redakcji Literackiej Programu Drugiego PR. W 2013 roku dołączyła do twórców powieści radiowej Matysiakowie. Autorka licznych adaptacji literatury polskiej i światowej (m.in. utworów Janusza Korczaka, Hansa Ch. Andersena, Astrid Lindgren, a dla dorosłych słuchaczy: m.in. Franza Kafki, Bohumila Hrabala, Oty Pavla) również przekładów (razem z mężem Štefanem Adamikiem) słuchowisk, sztuk teatralnych i filmów z języka słowackiego i czeskiego. Jest kilkakrotną laureatką Ogólnopolskiego Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, a także licznych nagród radiowych. Za całokształt twórczości radiowej dla dzieci otrzymała w roku 1987 Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. W 2012 r. na Festiwalu Słuchowisk Prix Ex Aequo w Bratysławie słuchowisko „Moje drzewko pomarańczowe” wg powieści Jose de Mauro Vasconcelosa nagrodzono Grand Prix za adaptację (H. Bielawska) i reżyserię (Waldemar Modestowic

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak