Matysiakowie

Stefan Rączka

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 00:00
Najstarszy z rodzeństwa Rączków, w latach szkolnych kolega Gienka, przez długie lata przebywał w Danii, ale wrócił do Polski wraz z siostrą Haliną. Zaangażował się w budowę i prowadzenie kafeterii "Po drodze" na warszawskiej Woli i w tę inwestycję wciągnął Dorotę i Gienka Matysiaków. Obecnie w jego mieszkaniu w Kopenhadze mieszka jego bratowa - Iwona, żona Adama Rączki, które postanowiła przerzucić swoje handlowe talenty na europejski teren.
Sefan Raczka - Emil Kaminski
Sefan Raczka - Emil Kaminski

Emilian Kamiński - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser, aktor musicalowy, wokalista, twórca teatru "Kamienica" w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1975). Zadebiutował rolą D'Artagnana w spektaklu "Trzej muszkieterowie" A. Dumasa w Operetce Warszawskiej. Występował na scenach wielu teatrów warszawskich: Na Woli, Teatr na Rozdrożu, Narodowy, Ateneum, Mały, Komedia, Rampa, Rozmaitości, Studio Buffo, Powszechny. 


W stworzonym przez siebie teatrze "Kamienica" od 27 marca 2009 r. wystawia sztuki z udziałem wybitnych polskich aktorów. Występował w wielu filmach i serialach telewizyjnych m.in: "Akcja pod Arsenałem", "Szaleństwa panny Ewy", "Rodzina Kanderów", "M jak miłość".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak