Matysiakowie

Edward Klimczuk

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 00:00
Od dwunastu lat dozorca kamienicy przy Dobrej w Warszawie. Posadę tę uzyskał dzięki wstawiennictwu swojej siostry - Janiny Krzysztoniowej, której, zmarły w 1997, mąż przez ponad 30 lat sprawował obowiązki gospodarza domu przy Dobrej.
EDWARD KLIMCZUK - MAREK SIUDYM
EDWARD KLIMCZUK - MAREK SIUDYM

W sprawowaniu jego obowiązków pomaga mu, a częstto wyręcza jego żona - Lola. Wielki miłośnik gołębi, ale kiepski gospodarz domu, której często zaniedbuje swoje obowiązki. W lipcu 2009 r. zmarła jego siostra Janina, mieszkająca ostatnio w Markach pod Warszawą.

Marek Siudym - aktor filmowy, teatralny i kabaretowy, specjalizujący się w rolach komediowych i charakterystycznych. Ma także na swoim koncie kilka pierwszoplanowych ról dramatycznych. Absolwent warszawskiej PWST w 1974 r. Debiutował na deskach Teatru Rozmaitości w 1975 r. Z Rozmaitościami związany był do 1985 r. W latach 1981-1990 był aktorem Teatru Komedia, a potem Teatru Kwadrat w Warszawie. 


W 1974 r. współtworzyła grupę kabaretową KUR, która występowała na deskach Studenckiego Teatru Satyryków w ostatnim roku jego funkcjonowania. Następnie przez kilkanaście lat był aktorem Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie występował pod własnym nazwiskiem.

W swoim dorobku filmowym ma kilka ról charakterystycznych i drugoplanowych w serialach telewizyjnych i filmach pełnometrażowych m.in.: "Przepraszam, czy tu biją?", "Miś", "Konopielka", "Życie Kamila Kuranta", "Zmiennicy", "Dom", "Złopotopolscy".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak