Matysiakowie

Iza Jędrzejczakowa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 00:00
Siostra Tadeusza Szymkowskiego, z wykształcenia dziennikarka i prawniczka. W latach 1983-2006 mieszkała wraz z mężem Lutkiem w Kanadzie. Przed trzema laty wróciła do Polski z zamiarem pozostania w kraju na stałe.
IZA JĘDRZEJCZAKOWA - BOŻENA DYKIEL
IZA JĘDRZEJCZAKOWA - BOŻENA DYKIEL

W 2008 r. wybudowała razem z mężem dom pod Warszawą, do którego przeniosła się z mieszkania Doroty "po cioci Karolinie". W marcu 2008 r. broniła skutecznie jako adwokat Emilki Talarkówny, sąsiadki Matysiaków, która w ramach obrony koniecznej ugodziła ojca nożem w ramię (uniewinniona). Jest zaangażowana w pomoc społeczną i pomoc w prowadzeniu kafeterii Rączków i Gienka Matysiaka. Przyjaźni się z Olą, byłą żoną Tadeusza. Udziela też fachowych porad Dance Grzelakowej w trwającym postępowaniu spadkowym.

Bożena Dykiel - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, znana również telewidzom z programów kulinarnych. W latach 70. pracowała w Studenckim Teatrze Satyryków, a do połowy lat 80. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Znana z wielu charakterystycznych ról filmowych m.in.: "Janosik", "Wesele", "Ziemia obiecana", "Czterdziestolatek", "Dom", "Znachor", "Wyjście awaryjne", "Alternatywy 4". Ostatnio w serialach "Na Wspólnej" jako Maria Zięba. W powieści radiowej "Matysiakowie" występuje od 1983 r.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak