EURO 2016

Euro 2016: trener reprezentacji Belgii zwolniony

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 17:40
Trener piłkarskiej reprezentacji Belgii Marc Wilmots został zdymisjonowany. Powodem był słaby wynik uzyskany przez zespół podczas mistrzostw Europy we Francji, gdzie Belgia w ćwierćfinale uległa Walii 1:3.
Audio
  • Beata Płomecka (PR Bruksela) - Wilmots nie jest już trenerem Belgów (IAR)
Marc Wilmots 9po lewej) gestykuluje podczas meczu Belgia - Walia na Euro 2016
Marc Wilmots 9po lewej) gestykuluje podczas meczu Belgia - Walia na Euro 2016Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Wilmots prowadził zespół od 2012 roku, dwa lata później doprowadził drużynę do ćwierćfinału mistrzostw świata w Brazylii, gdzie Belgia przegrała 0:1 z Argentyną.

We Francji reprezentacja Belgii była uważana za jednego z głównych kandydatów do zdobycia tytułu. Po porażce w ćwierćfinale zespół i jego szkoleniowiec byli mocno krytykowani, media domagały się dymisji Wilmotsa.


man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016: UEFA doceniła Michała Pazdana

14.07.2016 09:00
Michał Pazdan znalazł się wśród ośmiu piłkarzy uznany przez UEFA za odkrycia zakończonych w niedzielę piłkarskich mistrzostw Europy we Francji.
Euro 2016: UEFA doceniła Michała Pazdana
Foto: EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Obrońca Legii Warszawa przez cały turniej grał bardzo pewnie, a doskonale spisał się w spotkaniu grupowym z Niemcami (0:0). Mistrzowie świata nie potrafili znaleźć sposobu na doskonale dysponowanego Pazdana.

- Sensacja. Chyba najbardziej krytykowany spośród Polaków, przy jego nazwisku stawiany był największy znak zapytania. Nic sobie z tego nie zrobił i zagrał przeciwko mistrzom świata mecz życia. Obrońca Legii zatrzymał Niemców, zaliczył 7 przechwytów (najlepszy dotychczas wynik w mistrzostwach!), wielokrotnie ratował swoich kolegów w ostatniej chwili. Zagrał bezbłędnie. Świetnie wszedł w mecz i aż do ostatniego gwizdka ten poziom utrzymał. Choć UEFA uznała za bohatera Jerome'a Boatenga, w tym wypadku zgodzić się nie możemy - napisaliśmy wówczas.

Na liście europejskiej federacji oprócz polskiego obrońcy znaleźli się: Portugalczyk Raphael Guerreiro, Walijczyk Hal Robson-Kanu, Hiszpan Nolito, Michael McGovern z Irlandii Płn., Islandczyk Hannes Halldorsson, Albańczyk Arlind Ajeti i Belg Thomas Meunier.

Mistrzem Europy została Portugalia, która w finale pokonała po dogrywce 1:0 Francję. Właśnie Portugalczycy wyeliminowali Polaków w ćwierćfinale po rzutach karnych.

Źródło: x-news/Foto Olimpik

bor