EURO 2016

Euro 2016: Słowacy wciąż w grze po zwycięstwie z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 17:19
Słowacja wygrała w Lille z Rosją 2:1 (2:0) w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. W 32-ej minucie prowadzenie Słowakom dał Vladimir Weiss, który wykorzystał podanie Marka Hamsika.
  • Maciej Jastrzębski (PR Moskwa) - Rosja krytycznie o zatrzymaniach kibiców na Euro2016 (IAR)
Radość ekipy Słowacji po meczu z Rosją
Radość ekipy Słowacji po meczu z RosjąFoto: EPA/LAURENT DUBRULE

W 32. minucie prowadzenie Słowakom dał Vladimir Weiss, który wykorzystał podanie Marka Hamsika. W ostatniej minucie pierwszej połowy ci sami piłkarze zamienili się rolami i Słowacy prowadzili 2:0.

W 80. minucie nadzieję w serca rosyjskich kibiców wlał Denis Głuszakow, który zdobył kontaktowego gola. Ostatnich 10 minut to ciągłe ataki Rosjan, które jednak nie przyniosły efektu.

Do 67. minuty w słowackim zespole grał piłkarz Legii Warszawa Ondrej Duda.

Słowacy, którzy na inaugurację mistrzostw przegrali z Walijczykami 1:2, zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B; Podobnie jak prowadząca Walia mają 3 punkty. Rosjanie zamykają tabelę z dorobkiem punktu, który wywalczyli w meczu z Anglią (1:1). We wtorek w Lens Anglia zagra z Walią.

aby dodać komentarz
brak

Francuzi mimo słabej dyspozycji wygrali z Albanią w swoim drugim meczu na Euro 2016. Szósty dzień turnieju dostarczył wiele emocji. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji.
Kibice Francji wierzą w kolejne zwycięstwo swojej drużyny na Euro 2016
Kibice Francji wierzą w kolejne zwycięstwo swojej drużyny na Euro 2016Foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN
00'50 Korespondencja z Moskwy Macieja Jastrzębskiego (IAR)
01'59 Asystent Adama Nawałki Bogdan Zając przed meczem z Niemcami (IAR)
00'56 Relacja z La Baule Tadeusza Musioła (IAR)
00'51 O nastrojach panujących w Paryżu, gdzie we wtorek zagrają Polacy, ze stolicy Francji Adam Malecki (IAR)
00'20 Adam Nawałka o absencji Wojciecha Szczęsnego w meczu reprezentacji Polski z Niemcami (IAR)
01'34 Andrzej Janisz o meczu Rumunia - Szwajcaria w grupie A Euro 2016 (IAR)
więcej

23.30 - Kończymy relację z 6. dnia mistrzostw Europy we Francji. Porażka Rosji w meczu z Słowacją prowadzoną przez świetnego Marka Hamsika, bardzo dobry mecz Szwajcarii z Rumunią i wygrana Francuzów po bardzo dużych mękach... Działo się dużo, ale wchodzimy już w tryb meczowy przed spotkaniem biało-czerwonych z Niemcami. Do usłyszenia jutro!

Na koniec o meczu Francji z Albanią:

Czytaj dalej
Francja rzutem na taśmę ogrywa Albanię. Sensacja była blisko

22.54 - Albańczycy rzucili się jeszcze do walki, ale Dimitri Payet zdobywa swoją drugą bramkę w tym turnieju. Francja z drugą wygraną.

22.48 - Gol! Francja dała radę. Drugi mecz, druga bramka w samej końcówce. Griezmann bohaterem gospodarzy Euro. Dośrodkowanie Ramiego kończy zawodnik Atletico Madryt, który wszedł na boisko w drugiej połowie. To były prawdziwe męczarnie, ale wygląda na to, że udało się.

22.40 - Trwa oblężenie bramki Berishy, Francuzi chcą w końcówce spotkania przechylić szalę na swoją korzyść i zainkasować komplet punktów. Remis będzie prawdziwą sensacją.

Wiele wskazuje na to, ze kibice Francuzów znaleźli już jednego z głównych winowajców porażki:

22.10 - Kolejny dowód na to, że Francuzi mają w tym meczu ogromne problemy. Słupek dla Albanii.

21.50 - Francja - Albania 0:0. Wynik do przerwy mocno zaskakuje, podobnie jak bardzo słaba gra gospodarzy.

Albańscy kibice mają powody do radości:

21.30 - Francuzi jak na razie mają spore problemy. To miał być spacerek, a tymczasem Albańczycy już kilka razy postraszyli gospodarzy turnieju.

21.02 - Zaczynamy mecz Francja - Albania. Didier Deschamps zrezygnował z Paula Pogby i Antoine'a Griezmanna. W wyjściowym składzie pojawia się najmłodszy zawodnik "Trójkolorowych" w historii występów reprezentacji na Euro.

Zapraszamy do słuchania Studia Euro 2016 w radiowej Jedynce.

20.45 Były bramkarz reprezentacji Polski Jarosław Bako uważa, że w czwartkowym meczu mistrzostw Europy na stadionie Stade de France w podparyskiej miejscowości Saint-Denis z Niemcami kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego powinien zastąpić Łukasz Fabiański.

Bako jeszcze przed startem ME stawiał na Fabiańskiego w polskiej bramce.

- Uważam, że Łukasz powinien bronić już z Irlandią Północną. Jestem konsekwentny i teraz, kiedy Wojtka wyeliminowała z gry kontuzja, stawiam na Łukasza. Nie rozumiem trenera Adama Nawałki dlaczego po eliminacjach, w których częściej grał Łukasz, wystawił w samym już turnieju Wojtka. Łukasz ma za sobą nie tylko udane eliminacje, ale sezon, w którym bronił równo i nie zdarzały mu się większe wpadki - dodał aktualny trener bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin.

20.25 - Jerzy Dudek o szansach Polaków w jutrzejszym spotkaniu z Niemcami:

00:17 dudek polska niemcy 15.6.2016.mp3 Jerzy Dudek przed meczem Polska - Niemcy (IAR)

20.15 - A oto składy na ostatni dzisiejszy mecz, w którym Francja zmierzy się z Albanią:

20.00 - Joachim Loew docenia polską reprezentację i zapowiada, że jego piłkarze szczególną uwagę będą musieli zwrócić na kontrataki.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu po konferencji prasowej przed czwartkowym starciem:

Loew pod wrażeniem Polaków. "Są niezwykle groźni w kontratakach"

19.50 - Mecz Rumunii i Szwajcarii zakończył się remisem 1:1. Bardzo dobre spotkanie do oglądania, szczególnie, że jeden z tych zespołów może być rywalem Polaków w 1/8 finału. Oczywiście najpierw trzeba awansować do kolejnej rundy.

Ozdobą bramka Admira Mehmediego:

19.35 W 12 spotkaniach pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy we Francji padły 22 gole, co daje średnią 1,83 na mecz - najniższą od turnieju w 1968 roku - podała UEFA. 48 lat temu w pięciu pojedynkach piłkarze trafili do siatki siedem razy, co dało przeciętną 1,4.

Jeśli ten wskaźnik utrzymałby się na podobnym poziomie, to w turnieju padłyby 93 gole. Byłby to rekord ME, gdyż najlepsze osiągnięcie - od 2000 roku z boisk Belgii i Holandii - wynosi obecnie 85 bramek. Wówczas jednak rozegranych zostało 31 spotkań, a we Francji będzie ich o 20 więcej.

No cóż, jak dotąd fani hokejowych wyników na pewno mogą czuć niedosyt.

19.13 - Jest wyrównanie! Ależ bomba Mehmediego, po rzucie rożnym dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył z całej siły w róg bramki, nie dając Tatarusanu żadnych szans na skuteczną interwencję. Szwajcarzy wracają do gry.

18.46 - Wynik w pierwszym meczu drugiej kolejki grupy A nie zmienił się do przerwy. Rumunia może imponować kilkoma elementami gry i jak na razie ma jednobramkowe prowadzenie. Co wydarzy się w drugiej połowie? Szwajcarzy muszą zmienić coś w swojej grze, ale przede wszystkim brakuje im skuteczności.

18.18 - Szwajcaria przeważała, grała znacznie lepiej niż ich rywal, stworzyła sobie kilka świetnych sytuacji, ale do siatki trafiają Rumuni. Nieodpowiedzialne zachowanie Lichtsteinera, który faulował rywala w polu karnym, sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Z jedenastego metra nie pomylił się Stancu i jest 1:0 dla Rumunii.

18.10 - Kolejna tragiczna wiadomość dla chorwackiej ekipy. Trzy dni po tym, jak zmarł ojciec kapitana drużyny Darijo Srny, z kraju dotarła informacja o śmierci ojca trenera bramkarzy Marjana Mrmicia.

Wiadomość przekazały zarówno UEFA, jak i chorwacka federacja.

Mrmic, były kadrowicz i zawodnik m.in. Besiktasu Stambuł, wyjechał do Chorwacji.

18.00 - Zaczynamy drugi środowy mecz, w którym Rumunia gra ze Szwajcarią. Kluczowe spotkanie dla tego, kto zajmie drugie miejsce w grupie A:

17.50 - Sprawdźmy jeszcze, jak wygląda sytuacja w grupie A:

17.26 - Znamy już zestawienie drużyn w kolejnym spotkaniu Euro 2016 Rumunia - Szwajcaria, które o godz. 18 rozpocznie się w Paryżu

Rumunia: 12-Ciprian Tatarusanu - 22-Cristian Sapunaru, 6-Vlad Chiriches, 21-Dragos Grigore, 3-Razvan Rat - 11-Gabriel Torje, 18-Andrei Prepelita, 8-Mihai Pintilii, 7-Alexandru Chipciu - 19-Bogdan Stancu, 13-Claudiu Keser

Szwajcaria: 1-Yann Sommer - 2-Stephan Lichtsteiner, 22-Fabian Schaer, 20-Johan Djourou, 13-Ricardo Rodriguez - 23-Xherdan Shaqiri, 11-Valon Behrami, 15-Blerim Dzemaili, 10-Granit Xhaka, 18-Admir Mehmedi - 9-Haris Seferovic.

Sędzia: Siergiej Karasiew (Rosja).

17.20 - Relacja z meczu w Lille Rosja - Słowacja

Słowacy wciąż w grze po zwycięstwie z Rosją

16.45 - Koniec meczu! Rosja - Słowacja 1:2. Obie drużyny wciąż z szansami na awans do 1/8 finału Euro 2016

16.35 - Rosja - Słowacja 1:2. Kontaktowa bramka dla "Sbornej". Autorem gola po ładnej akcji - Denis Głuszakow

16.29 - W audycji Katarzzyny Bogunieckiej - "Kwadrans z Euro" w Polskim Radiu 24 o szansach Polaków w meczu z Niemcami rozmawiali Marcin Nowak z portalu PolskieRadio.pl i były zapaśnik, trener i kibic - Andrzej Supron

Kwadrans z Euro: przed meczem z Niemcami

16.10 - W eliminacjach francuskiego turnieju Polacy odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo nad Niemcami. Jakub Wawrzyniak wierzy, że ten wynik można powtórzyć

02:06 Jakub Wawrzyniak wierzy w wygraną z Niemcami (IAR).mp3 Jakub Wawrzyniak wierzy w wygraną Polski z Niemcami (IAR)

16.06 - Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu Euro 2016 z Niemcami. Potwierdził to na konferencji prasowej trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka

Nawałka potwierdza - Wojciech Szczęsny nie zagra z Niemcami

16.00 - Wszystkie drużyny biorące udział w piłkarskich mistrzostwach Europy we Francji mają za sobą pierwsze mecze. Na podstawie ich wyników włoski dziennik „Corriere della Sera” przygotował prowizoryczną tabelę: prowadzą w niej Chorwacja i Włochy, a na liście najbardziej obiecujących piłkarzy jest nasz Arkadiusz Milik

01:44 Marek Lehnert (PR Rzym) - Antonio Conte odmienił reprezentację Włoch (IAR).mp3 Marek Lehnert (PR Rzym) - Antonio Conte odmienił reprezentację Włoch (IAR)

15.57 - Tragiczna wiadomość...

Po bitwie w Marsylii zmarł angielski kibic

15.46 - I wynikiem 2:0 dla naszych południowych sąsiadów kończy się pierwsza połowa

15.45 - GOL dla Słowacji! Marek Hamsik strzela piękną bramkę do szatni

15.32 - GOL dla Słowacji!. Vladimir Weiss zachował stoicki spokój w polu karnym, nawinął rywala "na zamach" i plasowanym strzałem w długi róg wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie

15.22 - Bramkarz Manuel Neuer oraz najmocniejsza na ME we Francji druga linia to według Jacka Krzynówka największe atuty reprezentacji Niemiec, z którą Polacy zagrają w czwartek. Były skrzydłowy kadry i klubów Bundesligi dodał, że mistrzowie świata przed Polakami czują respekt

15.17 - "Contizm". Nowa taktyka gry w piłkę nożną?

Conte odmienił reprezentację Włoch

15.00 - Zaczynamy

14.36 - Gwiazda szwedzkiego futbolu Zlatan Ibrahimović został powołany do szerokiej kadry olimpijskiej, która w sierpniu będzie w Rio de Janeiro walczyć o medale igrzysk. 34-letni napastnik jest jednym z 35 powołanych przez trenera Hakana Ericsona piłkarzy. Do Brazylii poleci 22 zawodników

14.14 - Tak prezentują się składy na mecz Rosja - Słowacja

14.11 - Z wizytą w szatni Słowaków

14.01 - To będzie pierwszy mecz tegorocznego Euro rozgrywany pod dachem

14.00 - Już wiemy, że Ondrej Duda z warszawskiej Legii zagra dzisiaj w pierwszym składzie Słowaków

13.58 - Urodziny obchodzi dzisiaj legendarny niemiecki bramkarz Oliver Kahn

13.38 - Rosyjski minister sportu broni chuliganów

Euro 2016: Rosjanie tłumaczą się prowokacjami

13.20 - Poznajcie partnerkę polskiego piłkarza, o którym po meczu z Irlandią Północną było najgłośniej

Agencja TVN/x-news

13.16 - Niestety, bójki między rosyjskimi a angielskimi kibolami nie ustają...

STROYFUL/x-news

12.52 - Humory przed meczem z Niemcami dopisują

12.42 - Francuska policja zwolniła w środę 11 z 43 zatrzymanych rosyjskich kibiców podejrzanych o udział w burdach w związku z sobotnim meczem piłkarskich mistrzostw Europy między Rosją a Anglią w Marsylii

12.34 - Gwiazda drużyny Portugalii Cristiano Ronaldo skrytykował styl gry Islandczyków, którzy we wtorkowym meczu mistrzostw Europy zremisowali z jego zespołem 1:1. - Nie zasłużyli na ten punkt. Tylko się bronili i nie mieli ochotę na grę - powiedział piłkarz Realu Madryt

12.19 - Szanse Polaków wzrastają?

Problemy Niemców w drugich meczach na turniejach

11.45 - Czwartek podczas Euro zapowiada się niezwykle interesująco. Oprócz meczów "polskiej" grupy czeka nas jeszcze "Bitwa o Wielką Brytanię"

Euro 2016: każdy Walijczyk, który strzeli gola Anglii będzie bohaterem

11.41 - Kadrowicze już w Paryżu

10.20 - Start

10.15 - A polscy piłkarze już w samolocie

10.12 - Niemiecki kibic przed Euro 2016 zapowiedział, że swojemu dziecku, które ma się wkrótce narodzić, da imię strzelca pierwszego gola dla drużyny trenera Joachima Loewa. Okazał się nim Shkodran Mustafi. Piłkarz obiecał małemu imiennikowi kupno lodów

9.50 - Biało-czerwoni są w drodze na lotnisko, skąd odlecą do Paryża. W czwartek na Stade de France zmierzą się z Niemcami

9.47 - Rosjanie boją się dyskwalifikacji. Obawy wydają się być uzasadnione

Euro 2016: kibole pogrzebią marzenia rosyjskich piłkarzy?

9.17 - A dla Cristiano Ronaldo to marne pocieszenie

9.15 - Islandia ma nowego bohatera narodowego

8.40 - Zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborem najlepszej drużyny pierwszej serii gier

Kto czarował w 1. kolejce Euro 2016?

8.35 - Dla wszystkich, którzy we wtorek czuli pustkę z uwagi na fakt, że rozgrywane były tylko dwa mecze mamy dobrą wiadomość. W środę wszystko wraca do normy