EURO 2016

Euro 2016: drugi remis Islandii, Nikolić bohaterem Węgrów

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 20:41
Islandia zremisowała z Węgrami 1:1 w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw Europy. Bardzo duży udział przy wyrównującym golu dla Madziarów miał piłkarz Legii Nemanja Nikolić.
  • Islandia zremisowała z Węgrami w meczu grupy F piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. Spotkanie w Marsylii oglądał Marek Solecki (IAR)

Węgrzy to najbardziej "polska" drużyna obok biało-czerwonych podczas Euro 2016. W ich kadrze na turniej znalazło się aż czterech przedstawicieli Ekstraklasy.

Do meczu z Islandią przystępowali po dość niespodziewanym triumfie w pierwszej kolejce nad Austrią (2:0). Islandia natomiast podzieliła się wcześniej punktami z Portugalią.

W sobotę przez pierwsze pół godziny na boisku nic ciekawego się nie działo. Węgrzy do końca pierwszej połowy nie oddali celnego strzału.

W 31. minucie Johann Gudmundsson przepchnął w polu karnym obrońcę Lecha Poznań Tamasa Kadara i stanął oko w oko z Gaborem Kiralym. Strzelił jednak lekko i górą był bramkarz.

Siedem minut później przed szansą stanął Kolbeinn Sigthorsson, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował inny obrońca z polskiej ligi, grający w Wiśle Kraków Richard Guzmics.

W kolejnej akcji szczęście Węgrów już opuściło. Gudmundsson dośrodkował z rzutu rożnego, a Kiraly nie zdołał złapać piłki. W zamieszaniu w polu karnym rosyjski sędzia Siergiej Karasiew dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się Gylfi Sigurdsson.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków Madziarów. Znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak poważnie zagrozić Islandczykom nie potrafili.

Niepewnie w islandzkiej bramce grał Hannes Halldorsson. W jego polu karnym niebezpiecznie zakotłowało się m.in. 64. minucie. Chwilę później miał problem ze złapaniem piłki po rzucie wolnym.

W 67. minucie szkoleniowiec Węgrów Bernd Storck zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko wpuścił m.in. napastnika Legii Warszawa Nemanję Nikolicia. To właśnie król strzelców polskiej Ekstraklasy w 88. minucie przyczynił się do wyrównania. Po jego dośrodkowaniu piłkę do własnej siatki skierował Birkir Saevarsson.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem szanse mieli jeszcze Islandczycy. Z rzutu wolnego, z linii pola karnego Sigurdsson trafił w mur, a dobitka Eidura Gudjohnsena także została zablokowana.

Po dwóch meczach Węgrzy mają na koncie cztery punkty, a Islandczycy dwa.