EURO 2016

Euro 2016: polscy piłkarze zrobili to, czego od siebie oczekiwali

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 20:33
Trzy dni po odpadnięciu z piłkarskich mistrzostw Europy życie reprezentacji Polski toczy się dalej. Zawodnicy po meczu z Portugalią czuli niedosyt, ale wszyscy z optymizmem patrzą na to, co czeka drużynę. Zapraszamy do wysłuchania komentarzy kadrowiczów z "Trzeciej Strony Medalu".
Audio
  • Jaka przyszłość czeka reprezentację Polski? (Trójka/TSM)
  • Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski (Trójka/TSM)
  • Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak oceniają występ drużyny podczas Euro 2016 (Trójka/TSM)
  • Łukasz Fabiański o występie Polaków podczas Euro 2016 (Trójka/TSM)
Euro 2016: polscy piłkarze zrobili to, czego od siebie oczekiwali
Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych z Portugalią. Podczas turnieju w regulaminowym czasie gry nie przegrali żadnego meczu.

- Wierzyłem, że możemy na tym turnieju dojść do tego miejsca, w którym się znaleźliśmy - mówi bramkarz Łukasz Fabiański.

Ogromny progres

Występ Polaków na Euro 2016 to już historia. Piękna, bo po raz pierwszy znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn kontynentu.

- Staramy się wyciągnąć jak najwięcej pozytywów z tego turnieju. Krok po kroku idziemy do przodu. Biorąc pod uwagę w którym miejscu była polska piłka 4-5 lat temu, to jesteśmy dumni, że udało nam się coś fajnego zrobić - to z kolei słowa Kamila Glika.

Operacja Rosja

Już we wrześniu zaczyna się walka o mundial w Rosji w 2018 roku. Rywalami podopiecznych Adama Nawałki będą Rumuni, Duńczycy, Czarnogóra, Kazachstan oraz Armenia.

- Zespół się rozwija i to jest dopiero jego początek. Teraz czekają nas eliminacje do mistrzostw świata - podkreśla Grzegorz Krychowiak, który na turniej jechał jako piłkarz Sevilli, a wraca jako zawodnik PSG.

W młodzieży siła

Zadowolony z występu drużyny jest Łukasz Piszczek. - Graliśmy dobry turniej. To było to, czego oczekiwaliśmy jako drużyna. Włożyliśmy w ten turniej mnóstwo serca - ocenia prawy obrońca.

Czy podczas mistrzostw świata w Rosji zespół jest w stanie osiągnąć jeszcze więcej? - Zdajemy sobie sprawę, że mamy silną drużynę, a będziemy mieli jeszcze lepszą bo każdy z nas rozwija się prawidłowo. Mamy dużo młodzieży, która cały czas idzie do przodu - zaznacza 22-letni Arkadiusz Milik.

Zapraszamy do wysłuchania pełnych komentarzy reprezentantów Polski.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

bor, PR3

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak