EURO 2016

Euro 2016: bramka Zoltana Gery uznana za najładniejszą

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 17:40
Bramka Węgra Zoltana Gery z meczu z Portugalią została wybrana najpiękniejszym trafieniem zakończonych w niedzielę piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. Dopiero trzecie miejsce zajął efektowny gol przewrotką Szwajcara Xherdana Shaqiriego w spotkaniu z Polską.
Zoltan Gera
Zoltan GeraFoto: Wikimedia Commons/Chensiyuan/CC-BY-SA-4.0

W plebiscycie UEFA kibice oddali ok. 150 tysięcy głosów, z których prawie jedną trzecią (32 procent) otrzymał właśnie Gera. Zawodnik przyjął na klatkę piersiową za linią pola karnego piłkę wybitą przez obrońców, a następnie oddał mocny strzał przy lewym słupku.

youtube.com

Drugie miejsce przypadło Portugalczykowi Cristiano Ronaldo za "atomową" główkę w spotkaniu półfinałowym z Walią. Gwiazdor Realu Madryt otrzymał 24 procent głosów. O jeden punkt procentowy mniej przypadł Shaqiriemu, który zdobył gola na 1:1 w 1/8 finału z Polską, jednak Szwajcaria ostatecznie odpadła po rzutach karnych.

16 procent głosów oddano na trafienie Edera w dogrywce finału z Francją, decydujące o końcowym triumfie Portugalii. Na piątym miejscu znalazło się trafienie Walijczyka Hala Robsona-Kanu (pięć procent), który efektownym zwodem zmylił trzech obrońców Belgii i bez problemu wykończył sytuację sam na sam.

bor

Zobacz więcej na temat: Euro 2016 Piłka nożna uefa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak