X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: zanieczyszczona woda przyczyną problemów zdrowotnych?

12.08.2015 10:52
Trzynastu amerykańskich zawodników i czterech trenerów ma problemy żołądkowe w trakcie mistrzostw świata juniorów w wioślarstwie. Impreza odbywa się na akwenie przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Media podają, że powodem zatrucia jest zanieczyszczona woda.
Rio 2016: zanieczyszczona woda przyczyną problemów zdrowotnych?
Foto: Sam valadi/Flickr

- Oczywiście nie możemy być w stu procentach pewni, czy chodzi o zanieczyszczenie wód w akwenie, ale wszystko na to wskazuje - powiedziała amerykańska lekarka Kathryn Ackerman.

Także zawodnicy innych reprezentacji narzekali na złe samopoczucie.

Zanieczyszczenie akwenu olimpijskiego przysparza największych zmartwień organizatorom. WHO ostatnio zaapelowała nawet do MKOl o przeprowadzenie gruntownej analizy wód, czy nie zawiera ona czynników wirusogennych i nie zagraża zdrowiu sportowców.

Pod koniec lipca ze zgrupowania w Rio de Janeiro wrócili polscy żeglarze. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), mistrz Europy w windsurfingowej klasie RS:X, mówił o poważnym skażeniu wód zatoki Guanabara.

Śmieci w zatoce

- Pływają śmieci i nieczystości wszelakiego pochodzenia - mechaniczne, biologiczne i chemiczne. Zatoka jest bardzo brudna, często pojawia się piana i dziwny osad, natomiast po opadach deszczu zaczęły wyskakiwać zielone bąbelki. Na wodzie unosi się pełno worków, różnych opakowań - relacjonował.

Jedyna polska osada wioślarska w mistrzostwach świata juniorów - męska czwórka podwójna - zajęła w Rio de Janeiro piąte miejsce w finale A. Po złoty medal sięgnęli Brytyjczycy, przed Niemcami i Ukraińcami.

Biało-czerwoni popłynęli w składzie: Bogumił Łyczak (Gopło Kruszwica), Marcin Krysiński (SMS/PTW Płock), Dawid Pieniak (KW04 Poznań) i Rafał Staszak (AZS Szczecin). Uzyskali czas 6.10,780, a do miejsca na podium zabrakło im dwóch sekund.

Zawody w Brazylii są jednocześnie sprawdzianem toru i infrastruktury przed przyszłorocznymi igrzyskami.

bor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio