X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Premier do polskich medalistów z Rio: przynosicie nam wielką dumę i radość

29.08.2016 12:59
- Chwile, które przeżyliśmy dzięki waszym występom, waszym sukcesom są niezapomniane - powiedziała premier Beata Szydło do polskich medalistów igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro podczas poniedziałkowego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Od lewej: dyskobol Piotr Małachowski, młociarka Anita Włodarczyk, młociarz Wojciech Nowicki, pięcioboistka Oktawia Nowacka, wioślarka Monika Ciaciuch oraz premier Beata Szydło podczas spotkania szefowej rządu z medalistami letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Od lewej: dyskobol Piotr Małachowski, młociarka Anita Włodarczyk, młociarz Wojciech Nowicki, pięcioboistka Oktawia Nowacka, wioślarka Monika Ciaciuch oraz premier Beata Szydło podczas spotkania szefowej rządu z medalistami letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka
Posłuchaj
00'22 Premier podkreśliła, że celem rządu będzie stworzenie jak najlepszych warunków pracy wyczynowym sportowcom, ale i zadbanie o rozwój sportu dzieci i młodzieży (IAR)
00'08 Premier jeszcze raz podziękowała i pogratulowała medalistom (IAR)
więcej
Audio

Serwis specjalny
Rio 2016.jpg
Rio 2016

Na spotkaniu ze sportowcami premier podkreśliła, że dzieki ich sukcesom "budujemy wspólną biało-czerwoną drużynę".

Premier Szydło diodała, że celem rządu będzie stworzenie jak najlepszych warunków pracy wyczynowym sportowcom, ale i zadbanie o rozwój sportu dzieci i młodzieży. - Żeby nasze najmłodsze pokolenia interesowały się sportem, odchodziły od komputerów i laptopów, a wychodziły na boiska i sale - zaznaczyła.

Szydło zwróciła także uwagę na efekty inwestycji w sport. - Inwestycja w sport jest bardzo dobra, bo to inwestycja w zdrowie i rozwój - przyznała. Dodała przy tym, że sport to także trudne tematy i "z nimi też będziemy się mierzyć". 


Sportowcom jeszcze raz podziękowała za medale i życzyła, żeby kolejne starty przynosiły równie wspaniałe rezultaty. W ich imieniu za zaproszenie i wsparcie podziękowali Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk.

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że możemy tu być i że polski rząd nas docenia - powiedział i wyraził nadzieję, że za cztery lata w Tokio biało-czerwoni wywalczą więcej niż 11 medali.


TVN24/x-news

Oprócz srebrnego medalisty olimpijskiego w rzucie dyskiem oraz mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata w rzucie młotem, w spotkaniu wzięły udział m.in. złote wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz brązowi medaliści w rzucie młotem Wojciech Nowicki oraz pięcioboju nowoczesnym Oktawia Nowacka.

Z kolei wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz, dziękując za wsparcie, wręczyła premier oraz ministrowi sportu - w imieniu grupy kadry olimpijskiej kajakarek - pamiątkowe zdjęcie zawodniczek.

Trener Anity Włodarczyk Krzysztof Kaliszewski przekazał premier herb Skry Warszawa, nawiązując przy okazji do kłopotów infrastrukturalnych tego klubu.

- RKS Skra Warszawa, jak wiadomo, ma problemy. My się wykazujemy jak tylko możemy. Żeby nie zapomnieć o tej działalności, która jest na dole i właśnie dotyczy sportu dzieci i młodzieży, chcieliśmy dać pani taki prezent - powiedział Kaliszewski.

Po oficjalnym spotkaniu olimpijczycy zostali zaproszeni na śniadanie z udziałem premier Szydło.

W zakończonych 21 sierpnia igrzyskach polscy sportowcy wywalczyli 11 medali, w dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych. To najlepszy dorobek od 16 lat i olimpiady w Sydney. Później - w Atenach, Pekinie i Londynie - biało-czerwoni stawali na podium 10-krotnie.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio