X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio de Janeiro - równo rok do igrzysk

05.08.2015 14:20
Dokładnie za rok na stadionie Maracanã w Rio de Janeiro zapłonie olimpijski znicz. Jak sportowa impreza wpłynie na miasto? Przed jakimi wyzwaniami stoi brazylijska metropolia i co czeka na turystów, którzy ją odwiedzą?
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro Foto: pixabay.com
Posłuchaj
03'05 Czy Brazylia wykorzysta szansę, jaką da miastu przyszłoroczna olimpiada? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
03'50 Bezpieczeństwo priorytetem dla organizatorów olimpiady (Zapraszamy do Trójki - ranek)
03'44 Jakie atrakcje czekają na osoby, które wybiorą się na olimpiadę do Rio de Janeiro? (Do południa/Trójka)
03'58 Czy Brazylia poradzi sobie z zanieczyszczeniem środowiska? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
03'01 Rio de Janeiro - tu ludzie potrafią się bawić (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
03'26 Czy wszyscy świętują rok do Igrzysk? (Program alternatywny/Trójka)
więcej
Audio

Jeszcze przed rokiem ocena przygotowań Rio de Janeiro do XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich była druzgocąca. Przedstawiciele władz MKOl mówili, że "organizatorzy nie są gotowi w wielu aspektach". Sytuacja zmieniła się, kiedy do gry wkroczył prywatny kapitał. Inwestorzy wybudowali m.in. mieszkania dla sportowców, które po olimpiadzie zostaną sprzedane.

Tempo przygotowań to jedna kwestia. Organizatorom sen z powiek spędza również kwestia bezpieczeństwa. - Jeśli coś się stanie podczas igrzysk, to będzie skaza dla ruchu olimpijskiego na wiele lat. Pamiętamy Monachium i rok 1972 - mówi Tomasz Redwan, specjalista od marketingu sportowego. - Jak na kraj uznawany za niebezpieczny trzeba przyznać, że ostatnie piłkarskie mistrzostwa świata przebiegły tu spokojnie - zaznacza Adrianna Lasota, przewodniczka turystyczna mieszkająca w Rio de Janeiro.

Szacuje się, że na brazylijską olimpiadę przyjedzie ok. pół miliona ludzi, na których czekają nie tylko sportowe atrakcje. - To miasto wygrało los na loterii. Leży nad piękną, choć zanieczyszczoną Zatoką Guanabara, bardziej oddalone części położone są nad Oceanem Atlantyckim, a w głąb lądu zaczynają się wzgórza, które dodają uroku, charakter i klimatu całemu miastu. Ogromne połacie lasu atlantyckiego dopełniają całości - opisuje Tomasz Gorazdowski, który opowiada również o turystycznych atrakcjach Rio de Janeiro, ale i cenach, na jakie muszą być przygotowani fani sportu.

Ekologia to ogromny problem. Wciąż 55 rzekami i kanałami wlewa się do Zatoki Guanabara 8 tys. litrów ścieków na sekundę. Ląduje w niej 100 ton ścieków dziennie. Jest pewne, że podczas Igrzysk sportowcy pływający, żeglujący czy wiosłujący będą mieli do czynienia wodą skażoną fekaliami w takim stopniu, że zagraża to ich zdrowiu.

Jednak Igrzyska będą miały też swoją jasną stronę.  Dla większości ludzi, którzy tu przyjadą to będzie wspaniały czas. Bo co jak co, ale tu na sporcie się znają, a bawić potrafią się jak nikt inny. - Ludzie to najlepsza część Rio - mówi spotkany przez Tomasza Gorazdowskiego mieszkaniec miasta, Eusebio.

***

Tytuł audycji: Rok przed Rio - specjalne relacje w Trójce
Autor: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 5.08.2015

mk/ei/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio