RIO 2016

Rio 2016: Rafał Majka pod wrażeniem polskiej kadry. "Naprawdę liczymy się na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 10:40
Rafał Majka, który w sobotę zdobył brązowy medal olimpijski w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego, w rozmowie z IAR mówił o rosnącej sile polskiego kolarstwa.
  • Rafał Majka: Jestem zadowolony, że na mojej pierwszej Olimpiadzie zdobyłem medal. Rozmawiał Krzysztof Kuzak (IAR)
Rafał Majka
Rafał MajkaFoto: PAP/Adam Warżawa

Serwis specjalny

rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Rafał Majka jest trzecim w historii Polakiem, który stanął na olimpijskim podium w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. W 1976 r. w Montrealu 3. miejsce zajął też Mieczysław Nowicki, a 4 lata później w Moskwie srebro wywalczył Czesław Lang.

Majka podkreśla, że jego sukces w Rio de Janeiro to efekt pracy całego zespołu, który pokazał, że polskie kolarstwo należy do światowej czołówki.

Rafał Majka jako pierwszy Polak zdobył medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Belg Greg Van Avermaet przed Duńczykiem Jakobem Fuglsangiem. Pierwsza trójka przyjechała na metę w jednosekundowych odstępach.

- Polska reprezentacja pokazała, że naprawdę liczymy się na świecie. Ja powiedziałem przed startem, że nie jadę się przejechać, ale jadę walczyć - mówił brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich.

- Na ostatnim kółku to naprawdę przeżegnałem się, bo wiedziałem, że będzie szybko – dodał.

Michał Gołaś zajął 56., a Michał Kwiatkowski - 62., obaj ze stratą 20 minut, Maciej Bodnar nie ukończył wyścigu. To pierwszy medal dla Polski na tegorocznych igrzyskach, a dziesiąty w historii w kolarstwie szosowym.

Ostatni olimpijski krążek w tej dyscyplinie Polacy zdobyli 1988 roku w Seulu - srebro w wyścigu drużynowym.

Z Rafałem Majką rozmawiał Krzysztof Kuzak. Zapraszamy do posłuchania całego wywiadu.