RIO 2016

Rio 2016: Fijałek i Prudel zagrają w barażu o 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 19:00
Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wystąpią w barażu o 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W ostatnim meczu grupowym pokonali chilijskich kuzynów Marco i Estebana Grimaltów 2:1 (21:13, 16:21, 15:11) i zajęli trzecie miejsce w tabeli.
  • Krzysztof Klepczyński komentuje mecz siatkówki plażowej, a Andrzej Janisz spotkanie polskich szczypiornistów z Egiptem (PR1)
  • Relacje z meczu Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudela w siatkówce plażowej z Chilijczykami oraz spotkania piłkarzy ręcznych z Egiptem (PR1)
Mariusz Prudel w akcji
Mariusz Prudel w akcjiFoto: PAP/JAVIER ETXEZARRETA
Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik) przed czwartkowym meczem byli pod ścianą - musieli wygrać by nie pożegnać się z imprezą po pierwszej fazie zmagań. Nie mieli kłopotu z zapisaniem na swoim koncie pierwszego seta. W drugim rywale złapali wiatr w żagle. Do połowy tej odsłony trwała wyrównana walka, ale później Chilijczycy odskoczyli, a biało-czerwoni pomagali nieco przeciwnikom za sprawą własnych błędów.

W decydującym tie-breaku Polacy kontrolowali już przebieg wydarzeń (6:5, 13:8). Spotkanie trwało 56 minut.

Wcześniej Fijałek i Prudel, ćwierćfinaliści igrzysk w Londynie, przegrali w grupie E z Rosjanami Wiaczesławem Krasilnikowem i Konstantinem Siemienowem 0:2 (14:21, 13:21) i Holendrami Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem 1:2 (17:21, 21:19, 9:15).

Do 1/8 finału awansują bezpośrednio ekipy z pierwszych dwóch miejsc w sześciu grupach i dwie drużyny z trzecich lokat z najlepszym bilansem. Reszta par, które uplasują się w tabeli na trzeciej pozycji, wystąpi w czwartkowym barażu o awans do czołowej "16".

Awans do 1/8 finału wywalczyły już we wtorek Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i także wystąpią w barażu.