RIO 2016

Rio 2016: Węgrzycki-Szymczyk popłynie w finale B

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 16:27
Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) zajął szóste, ostatnie miejsce w swoim półfinale w konkurencji jedynek wioślarskich regat olimpijskich w Rio de Janeiro i w sobotę wystąpi w finale B. Wyścig wygrał Nowozelandczyk Mahe Drysdale.

Do finału A zakwalifikowali się trzej najlepsi zawodnicy. Oprócz Drydale, o medale powalczą drugi w tym półfinale Białorusin Stanisław Szczerbaczenia i trzeci Belg Hannes Obreno. Węgrzycki-Szymczyk niemal od początku płynął na końcu stawki, a do zwycięzcy stracił blisko 12 sekund.

Serwis specjalny
Rio 2016

Wcześniej żeńska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia) wygrała finał B, czyli zajęła siódmą lokatę w ogólnej klasyfikacji, a siostry Anna i Maria Wierzbowskie (obie RTW Lotto Bydgostia) w dwójce bez sterniczki uplasowały się na czwartej pozycji w fnale B (10. miejsce).

Wioślarska męska dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica), Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) zajęła szóste miejsce w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zwyciężyli Francuzi przed Irlandczykami i Norwegami.

Polacy w finałowym biegu nie odegrali większej roli. Od startu do mety płynęli na ostatnim miejscu, a do triumfatorów Francuzów Pierre Houina i Jeremie Azou stracili 11,30 sekundy.