Rio 2016: nieudany dzień w wykonaniu polskich pływaków

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 22:18
7. dnia igrzysk z pewnością nie będą miło wspominać polscy pływacy. Eliminacje w ich wykokaniu były bardzo złe, nikt z naszych reprezentantów i reprezentantek nie awansował do dalszej fazy.
Aleksandra Urbańczyk
Aleksandra UrbańczykFoto: EPA/PATRICK B. KRAEMER

Polska sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym - w składzie: Radosław Kawęcki, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak, Kacper Majchrzak - zajęła 12. miejsce w eliminacjach zawodów pływackich.

Polacy swój wyścig eliminacyjny ukończyli na 6. pozycji, z czasem 3:35.18 sek. Wynik nie pozwolił awansować do finału.

Mateusz Sawrymowicz oraz Wojciech Wojdak nie przebrnęli eliminacji w pływaniu na 1500 metrów stylem dowolnym.

Sawrymowicz swój wyścig eliminacyjny ukończył w czasie 15:26.33, co dało 33. miejsce w kwalifikacjach. Wojdak swój wyścig kwalifikacyjny ukończył z czasem 15:13.18, i zajął 28. miejsce.

Anna Dowgiert i Aleksandra Urbańczyk nie przebrnęły eliminacji w pływaniu na 50 metrów stylem dowolnym.

Dowgiert uzyskała w swoim wyścigu eliminacyjnym czas 25.54 sek., co dało 37. miejsce.

Ubrańczyk swój wyścig kwalifikacyjny ukończyła z czasem 25.28 sek. i zajęła 29. miejsce.