RIO 2016

Rio 2016: Myszka traci przewagę przed medalowym wyścigiem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 22:50
Trudne zadanie przed Piotrem Myszką. Ukończył swój 12 wyścig klasy RS:X podczas regat olimpijskich na 16. miejscu. Bardzo dobry wynik osiągnęli zaś Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek.
Piotr Myszka
Piotr MyszkaFoto: EPA/Olivier Hoslet

W klasyfikacji generalnej polski deskarz utrzymał 3. miejsce, ale jego przewaga nad zajmującym 4. pozycję Francuzem Pierrem Le Coqiem zmalała do zaledwie 3 pkt. O dwa więcej traci do Polaka Vyron Kokkalanis (Grecja).

W niedzielę odbędzie się finałowy, medalowy wyścig, z udziałem 10 najlepszych żeglarzy po trzech dniach zmagań.

Małgorzata Białecka zaś zajęła 18. miejsce w 12. wyścigu klasy RS:X. W klasyfikacji generalnej klasy reprezentantka Polski zajęła 14. miejsce, i na takim zakończy udział w igrzyskach - do niedzielnego wyścigu medalowego zakwalifikowało się dziesięć czołowych zawodniczek po 12 wyścigach.

Znakomicie zaczęli żeglarskie regaty olimpijskie w klasie 49’er Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek. Ukończyli swój pierwszy wyścig na 2.miejscu, ulegając tylko załodze Peter Burling / Blair Tuke (Nowa Zelandia).

Natomiast Kacper Ziemiński zajął 20. miejsce w 7. wyścigu klasy Laser podczas regat olimpijskich w Rio de Janeiro. W klasyfikacji generalnej reprezentant Polski zajmuje 19. pozycję.