RIO 2016

Rio 2016: nieudany występ w finale wioślarskich ósemek w wykonaniu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:22
Polscy wioślarze w składzie Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski (sternik) zajęli piąte miejsce w finale wioślarskich ósemek.
  • Artur Dyczewski prosto z Rio relacjonował zmagania wioślarzy (PR1)

Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Polska ósemka nie dała rady nawiązać medalowej walki i już od momentu startu plasowała się na ostatniej pozycji. Na ostatnich pięciuset metrach Polacy przyspieszyli, co pozwoliło zająć jedynie piąte miejsce z czasem 5:34,62.

Złoto zdobyli Brytyjczycy, za nimi uplasowali się Niemcy, a podium zamknęli Holendrzy.

Zmagania wioślarzy na igrzyskach w Rio możemy uznać jednak za udane, wcześniej bowiem złoto zdobyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj. Brązowe medale wywalczyły zaś Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch.