RIO 2016

Rio 2016: Polacy w drugiej i trzeciej dziesiątce chodu na 50 km

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 18:02
Najlepszy z Polaków Adrian Błocki (AZS AWF Katowice) zajął 15. miejsce w chodzie na 50 km w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Triumfował Słowak Matej Toth, mistrz świata 2015 z Pekinu. Drugi był Australijczyk Jared Tallent, a trzeci Japończyk Hirooki Arai.
  • Rafał Bała relacjonuje chód mężczyzn na 50 km w Rio (PR1)
Matej Toth
Matej TothFoto: EPA/CIRO FUSCO

Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Po rywalizacji sędziowie zdyskwalifikowali Arai, który na ostatniej pętli wyprzedził bardzo zmęczonego Evana Dunfee (na mecie upadł i długo dochodził do siebie). Kanadyjczyk złożyli protest, twierdząc, że Arai mijając ich zawodnika szturchnął go łokciem. Początkowo został on uznany, ale odwołanie Japończyka okazało się skuteczne i ostatecznie to on cieszył się z brązowego medalu.

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) został sklasyfikowany na 22. pozycji, a Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin) na 24.

Konkurencji nie ukończyło, m.in. na skutek dyskwalifikacji, ponad 30 chodziarzy.