RIO 2016

Rio 2016: najlepsza Europejka za słaba na postawne Afrykanki. Joanna Jóźwik bez medalu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 07:53
Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w biegu na 800 m w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wynikiem 1.57,37 poprawiła o sekundę rekord życiowy. Triumfowała reprezentantka RPA Caster Semenya rekordem kraju - 1.55,28.

Srebrny medal wywalczyła Francine Niyonsaba z Burundi - 1.56,49, a brązowy Kenijka Margaret Nyairera Wambui - 1.56,89.

Jóźwik - tak jak w ostatnich występach - przez większość dystansu zamykała stawkę. W końcówce przyśpieszyła, ale wystarczyło to tylko do wyprzedzenia trzech rywalek. Czołowa czwórka była poza jej zasięgiem. Była jednak najlepszą z Europejek. Za nią uplasowała się Brytyjka Lynsey Sharp (1.57,69).

Jestem megazadowolona. Zrobiłam, co mogłam. Szybkie tempo od początku narzuciła Semenya. Do rekordu Polski (1.56,95 - red.) jeszcze trochę brakło, ale myślę, że jest to do zrobienia w tym roku - powiedziała 25-letnia zawodniczka.